686. Fatörzs meszelése: így állj neki, mert ezt sokan elrontják!
A régi öregek fehérre meszelték a fák törzsét. Ez volt az oka.
A régi öregek fehérre meszelték a fák törzsét. Ez volt az oka.
A talajtakaró olyan, mint az ágytakaró: esztétikus és praktikus egyben. Hogyan használjuk gyomok ellen? Hasznos tanácsok kerttulajdonosoknak!
Hogyan védekezzünk a téli fagy ellen? Néhány fontos alapszabály betartásával és pár őszi óvintézkedéssel megvédhetjük kerti növényeinket.
A Magyar Mezőgazdasági Múzeum decemberben színes programsorozattal várja látogatóit.
Ezen a hétvégén megnézhetjük a virágkötő trend legújabb alkotásait a Néprajzi Múzeumban. Bemutatjuk a legszebb adventi koszorúkat és karácsonyi térkompozíciókat.
Tisztelt Hölgyem/Uram! A tavasszal tapasztalat szerzés céllal paradicsomot ültettem cserepekben az erkélyre. az ajánlott tarsnövényeket tettem melléjük. Műtrágyát nem használok bio oldatokkal locsolom őket. Növényvédő szereket sem használok. A csatolmányban szereplő képeken jól látszik, hogy gyengén kötöttek a virágok, noha sok virágot hozták a paradicsom növények. Valamint sárgulnak / száradnak is a bimbók. Azt szeretném kérdezni, hogy mi az oka a fentieknek? Köszönettel: Csáki Attila
A paradicsom gyenge terméskötése mögött több tényező is állhat. Leggyakrabban a beporzás hiánya okozza ezt a problémát, különösen erkélyen vagy zárt helyen tartott növények esetében, ahol kevés a természetes beporzó rovar. Ezenkívül az időjárási körülmények – például túl magas hőmérséklet, száraz levegő vagy hirtelen hőingadozás – is akadályozhatják a virágok megtermékenyülését. A tápanyaghiány, különösen a kálium és a bór alacsony szintje szintén hozzájárulhat a gyenge terméskötéshez, még akkor is, ha bio módon történik a növények tápanyagellátása.