6916. Ha ezt teszed a virággal, rengeteget terem a paprika
Tele van virággal a paprika, de a termés mégis jóval kisebb a szokásosnál? Mutatjuk, mit tegyél ellene.
Tele van virággal a paprika, de a termés mégis jóval kisebb a szokásosnál? Mutatjuk, mit tegyél ellene.
Legyen szó ruhákról, cipőkről vagy épp mobiltelefonokról és azok kiegészítőiről, mindig érdemes a magas minőség mellett dönteni. Egy olyan termék ugyanis, amely silányabb alapanyagú, hamarabb elkopik, tönkremegy – és máris dobhatjuk a kukába. Ezzel pedig a környezetünket is szennyezzük.
A magyarországi jogszabályok szerint már 17 évesen vezethetsz B kategóriás jogosítvánnyal. Az engedély megszerzésére, vagy legalább a tanfolyam nagyobb részének letudására az egyik legjobb időszak a közelgő nyári szünet.
A vintage és retro stílus kiváló módja annak, hogy karaktert és lelket adjunk a modern belső tereknek. A múlt elemeinek és a kortárs dizájnnak az ötvözésével egyedi, meleg és személyes teret hozhatunk létre. Ebben a cikkben inspirációkat és ötleteket mutatunk be arra, hogyan lehet vintage bútorokat és kiegészítőket beépíteni egy modern nappaliba, különös tekintettel az üvegre festett képekre.
Alighanem minden szülő arra vágyik, hogy a gyereke legyen a legokosabb az iskolában. De nincs azzal semmi baj, ha ő azért egy kicsit menő is szeretne lenni. Nos, egy cross motorral, quaddal és egy menő ruházattal ez egy csapásra megtörténhet. Mielőtt azonban még minden szülő túlságosan megijedne, megnyugtatjuk őket, hogy igen, ma már biztonságos körülmények között is van lehetőség egy ilyen hobbi űzésére.
Kedves Téglásiné! Jól tűri a száraz levegőt, huzatot, a vízmentes időszakokat, ragyogó napsütést. Télen azonban elpusztul, ha huzamosabb ideig túlöntözik. A baj megelőzéseképp neveljük inkább égetett agyagcserépben, ami felszívja és elpárologtatja a felesleges vizet. Szélesebb, laposabb tálba ültessük, amelyet néhány év alatt benő. 60-80 cm magasságot ér el. B típusú virágföldet kíván. Az alacsony hőmérséklet, a hideg vizes öntözés, a tavaszi erős napsütés a levelek kifakulását, elvizenyősödését, és elhalását, valamint gyökérpusztulást okoznak. Ha a növény töve elrothad, és tőből kidől, a növény megfázott, a tünet magas páratartalmú helyen, túlöntözéskor, nagy hőingadozás esetében lép fel. A túlöntözés levélfoltosodást is okozhat. Hasonló tünetek jelentkezhetnek fényhiány esetén is.
Kedves Érdeklődő, sok ilyen van: rebarbara, a torma, póréhagyma, sóska, bimbóskel, kelkáposzta és a petrezselyem, saláta, hagyma.
Kedves Érdekéődő! Úgy olvasom itt több probléma is van: Az egyenletes fejlődés érdekében a legjobb a sárkányfa számára a félárnyékos hely, ahol a növényt közvetlen napfény csak a nap leghidegebb óráiban éri. Szerintem egyszerűen túlöntözi, de nincs kép, az segítene. A talajt tartsuk nyirkosan, de kerüljük a túlzott öntözést is, mindig hagyjuk a földjét száradni pár napig két öntözés között. Túlöntözéskor könnyen megindulhat a gyökérrothadás. A téli hónapokban kevesebbet öntözzük, főként, ha a hőmérséklet nagyon alacsony. A sárkányfa kedveli a párás levegőt. Helyezzük cserepét agyaggolyókkal teli tálcára. Rendszeresen permetezzük vízzel, ügyelve, hogy a levelei megszáradjanak, mielőtt közvetlen napfény éri őket. Érzékeny a takácsatkára és az üvegházi molytetűre. Fény hiányában és hűvös száraz helyen a levelek csúcsa elszárad. Ha a sárkányfa túl kevés fényt kap csökkenhet a levelek színének intenzitása.A hirtelen levélhullás a szárazságnak a vízhiánynak vagy a nedvességhiánynak köszönhető.
Tisztelt Kérdező! A rendelkezésre álló korlátozott képi információ alapján a növény nagy valószínűséggel a rubus arcticus fajhoz tartozik, termése ehető. Ahogy korábban írtam, a növény virágáról, vagy érett terméséről készített kép biztosabb behatárolásra adna lehetőséget, ezért ha a későbbiek folyamán tud ilyet küldeni, szívesen pontosítanám a meghatározást.Tisztelettel: Mezős Balázs
Kedves Érdeklődő! Jó lett volna egy kép a karácsonyi kaktuszról, így nehéz. Annyi biztos, hogy a nyugalmi időszak elmúltával (bimbók megjelenésekor) öntözni kell bőven. Ha a csapvíz kemény, akkor használjunk esővizet. Két öntözés között hagyjuk a talaját kissé kiszáradni.Valamint nem elég öntzni, magas páratartalomra van szüksége, ezért gyakran permetezzük a leveleket, a cserepet pedig állítsuk nedves kavicsrétegre. A diffenbachia nedve, amely a szárban és levélben van, valóban mérgező, szembe és szájba kerülve gyulladást okozhat. Ezért terjedt el róla a hír nem alaptalanul, de ha a gyermeket megtanítjuk arra hogy csak azt a zöldet egye meg amit mi adunk, akkor talán nem kell kidobni szép növényünket. Mindenesetre ha daraboljuk a diffenbachiát érdemes azt kesztyűben végezni