6956. Ha ezt elfelejted, sokkal kevesebb virágot hoz a muskátli
A muskátli hónapokon keresztül folyamatosan virágzik, azonban ha erre nem figyeltek, akkor a szokásoshoz képest kevesebb virágot hoz.
A muskátli hónapokon keresztül folyamatosan virágzik, azonban ha erre nem figyeltek, akkor a szokásoshoz képest kevesebb virágot hoz.
Sok kertész értékeli a saját termesztésű paradicsom ízét. A lassan a napfényben érő paradicsomok rendkívüli ízükkel és aromájukkal örvendeztetnek meg minket. Ahhoz, hogy élvezhessük őket, jó paradicsommagokat kell választanunk. Ez nem könnyű feladat, de néhány tanáccsal könnyebben megvalósítható. Megmutatjuk, mire érdemes figyelni a paradicsommagok vásárlásakor.
Amikor új házba költözünk, aminek még nincs, vagy túl kopár a kertje, felmerülhet a kérdés, főleg nyáron, milyen fát érdemes ültetni, ami gyorsan nő és hamar ad árnyékot. Mutatjuk a listát.
A munkálatok, építkezések nyáron sem állnak le. A legnagyobb kihívást ilyenkor a hőség jelenti. Bizonyos időközönként szünetet kell tartani, nem lehet egész nap a tűző napon tartózkodni. A folyadékbevitel is nagyon fontos, de nem igazán kellemes, ha felmelegedett, langyos innivalót kell fogyasztani. Mi lehet a megoldás?
Bolygónk élhető területeinek nagysága folyamatosan csökken, az urbanizáció pedig egyre nagyobb méreteket ölt. Nem kell túlzottan bonyolult matematikai számításokat végezni ahhoz, hogy rájöjjünk, ennek eredménye törvényszerűen az, hogy az állatok természetes élőhelyei gyorsuló ütemben fogynak.
Diófa gnomóniás levél- és gyümölcsfoltossága. Mivel a fertőzés forrása a lehullott levél, ezért kiskertekben a lehullott levelek összegyűjtése és megsemmisítése eredményre vezethet. A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan).Az őszi lombhullás után a kórokozó áttelelelését megakadályozandó vegyszeres permetezés javasolt (pl.: Topas, Champion). A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan). A körtefát valószínűleg lisztharmat támadta meg: Agrokén, bordóilé+Kén FW, Chorus 75WG, Karathane LC, Kén hatóanyagú gombaölő szerek, Nevikén, Nimrod 25 EC, Oleo-Szulfur SC, Rézkén 650 FW, Score 250 EC, Systhane 12 E, Systhane MZ, Tio Biola, Tiosol, Topas 100 EC, Vegesol eReS, Vektafid S, Sumi-8 12,5 WP
A válasz a mellékelt cikkben található!
Igen a Rhododendront lágy vízzel kell öntözni. Ezt elérhetjük úgy, hogy esővízzel, vagy esővíz és csapvíz keverékkel öntözünk. Mivel írta, hogy ez nem megoldható, a következőt javasolom: csökkenti a keménységet, ha a vizet felforraljuk és kihűlés után ezzel öntözünk. Egyéb módszerekkel is kísérleteznek, pl. savanyú tőzeget tesznek egy edénybe, és a vizet ebben hagyják állni egy napig. Hallottam arról is, hogy a vízbe literenként néhány csepp citromot tesznek.
Sárguló levelekkel jelzi, ha túl kevés nedvességet kap. Újabban szokás a rhododendron tövét szintén savanyú hatású faháncsréteggel mulcsozni, ami jobban megőrzi a nedvességet. Kiültethető a cserépből a kertbe. De fontos tudni, hogy a savanyú talajt szereti. Ha ez nem adott, akkor tőzeggel, levélavarral, fenyőtűréteggel alakíthatunk ki megfelelő vízáteresztő talajréteget. Tápanyagban szegényebb homoktalajokon is megél, ha elég nedvességet kap. A tömör, nedves talajt viszont nem bírja. fel kell lazítani, mielőtt elülteti.
Igen ki lehet ültetni. A mellékelt cikkben talál pontos leírást. A virág szerintem-így látatlanban Rhipsalis-féle lehet. Vesszőkaktusz, és párás, árnyékos körülményeket kíván. A hajtásokat langyos vízzel permetezzük a növekedés időszakában! A mészmentes talaj a legmegfelelőbb a Rhipsalis számára. A kaktusz lecsüngő hajtásaival igen jól mutat függőkosarakban. Ha a növényhez hozzáérnek, több hajtás könnyen letörhet.