6956. Ha ezt elfelejted, sokkal kevesebb virágot hoz a muskátli
A muskátli hónapokon keresztül folyamatosan virágzik, azonban ha erre nem figyeltek, akkor a szokásoshoz képest kevesebb virágot hoz.
A muskátli hónapokon keresztül folyamatosan virágzik, azonban ha erre nem figyeltek, akkor a szokásoshoz képest kevesebb virágot hoz.
Sok kertész értékeli a saját termesztésű paradicsom ízét. A lassan a napfényben érő paradicsomok rendkívüli ízükkel és aromájukkal örvendeztetnek meg minket. Ahhoz, hogy élvezhessük őket, jó paradicsommagokat kell választanunk. Ez nem könnyű feladat, de néhány tanáccsal könnyebben megvalósítható. Megmutatjuk, mire érdemes figyelni a paradicsommagok vásárlásakor.
Amikor új házba költözünk, aminek még nincs, vagy túl kopár a kertje, felmerülhet a kérdés, főleg nyáron, milyen fát érdemes ültetni, ami gyorsan nő és hamar ad árnyékot. Mutatjuk a listát.
A munkálatok, építkezések nyáron sem állnak le. A legnagyobb kihívást ilyenkor a hőség jelenti. Bizonyos időközönként szünetet kell tartani, nem lehet egész nap a tűző napon tartózkodni. A folyadékbevitel is nagyon fontos, de nem igazán kellemes, ha felmelegedett, langyos innivalót kell fogyasztani. Mi lehet a megoldás?
Bolygónk élhető területeinek nagysága folyamatosan csökken, az urbanizáció pedig egyre nagyobb méreteket ölt. Nem kell túlzottan bonyolult matematikai számításokat végezni ahhoz, hogy rájöjjünk, ennek eredménye törvényszerűen az, hogy az állatok természetes élőhelyei gyorsuló ütemben fogynak.
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/