6971. Ezeket a bogyósokat júliusban és augusztusban érdemes visszametszeni
Hoztunk 5 bogyóst, amit ilyenkor érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni
Hoztunk 5 bogyóst, amit ilyenkor érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni
A lenvászon nem véletlenül az egyik legnépszerűbb anyag. Természetes textilként ruhák és lakástextilek esetében is kedvelt alapanyag. Különösen igaz ez a nyári időszakban, amikor a lenvászon lehet a legjobb választás. Ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy miért is ideális lenvászonból varrni ruhákat és egyéb textileket otthon. Nézzük tehát a lehetséges varró projekteket.
A kertészkedés nemcsak egy hobbi, hanem egy életforma is lehet. Azok számára, akik szenvedélyesen ápolják kertjüket, a friss levegőn töltött idő és a növények gondozása örömforrás és kikapcsolódás. Azonban a kerti munka során gyakran találkozunk olyan kihívásokkal, mint a föld, a növények nedvei és a különböző szennyeződések, amelyek könnyen nyomot hagyhatnak a ruházaton.
Ha sok a koktélparadicsomtok, akkor próbáljátok ki ezt a receptet.
Mutatunk 5 okot, miért érdemes megenni a dinnyemagot.
Kedves francesco! A képen egy Synadenium grantii van. Magyar neve nincsen igazán, de az Afrikai tejvirág elnevezést fordítottam angolból. Dugványozással és magvetéssel szaporítható.
A képen Catharantus (Vinca, meténg) látható. Gondozásáról itt olvashat >>
Üdvözlöm! A képen Fittónia (Fittonia verschaffeltii) látható. Ajánlom figyelmébe, egy korábbi cikkünkat, ami nagyszerűen bemutatja a növényt, a gondozását is: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/fittonia-fittonia-verschaffeltii-/2453/
A két jelenség nem feltétlen függ össze. Tudni kellene,hogy barna vagy sárga foltosodás van a leveleken? Ha barna és puha akkor baktériumos-gombás fertőzés. Ez többszöri (gombaölős) permetezéssel gyógyítható. Ha sárga és nem puhul a levél akkor csak az erős nap hatására megégett. Ez nem számít betegségnek,árnyékba kell lennie és kiheveri. A bimbók leszáradásának már több oka lehet de mind tartási problémára utal. Sok fény-alacsony pára-huzat-a növény elmozdítása, elfordítása fejlődés közben-túl sok vagy túl kevés víz-esetleg tápanyag hiány. Ezek közül tessék kiszűrni a valós oko(ka)t. Sok sikert
Kedves Érdeklődő! Sövénynek tökéletes a csodasövény (szilfa, Ulmus sp.), de nagyon sok közül válogathat, ha változatosabbat szeretne a szomszéd kertjénél :) Az ellenállóbb örökzöldek közül a Júlia-borbolyát (Berberis julianae), egy másik kecskerágót a repkénykecskerágó (Euonymus fortunei) ´Emerald Gaiety´ fajtáját, a kerti mahóniát (Mahonia aquifolium), a tűztövist (Pyracantha coccinea) javaslom sövénynek. Tűztövis sárga és narancs termésű fajtái Egyéb lehetőségek: FagyalTarka levelű magyal JezsámenMagyal Japán vérborbolyaKecskerágó (Bravo)Sárgatarka levelű kecskerágóÖrökzöld puszpáng