6991. Mitől sárgulhat a muskátli levele kánikulában?
Nem csak a vízhiány lehet az oka, ha a muskátli levele sárgul a kánikulában. Ezek lehetnek a fő okok.
Nem csak a vízhiány lehet az oka, ha a muskátli levele sárgul a kánikulában. Ezek lehetnek a fő okok.
Így segítheted, hogy a növény még több virágot hozzon. Mutatjuk a listát.
A kisbabák altatásához számos eszközre lehet szükség, ezeket érdemes egy helyről beszerezni. Kiságyba való altatáshoz olyan kellékek kellenek, mint kis takaró, kis párna, de kezdetben a pólya is nagyon hasznos.
A kutya egészségének és jóllétének alapvető feltétele a megfelelő táplálkozás, amelyet a legkönnyebben prémiumminőségű kutyatápokkal biztosíthatsz. De mégis hogyan ismerhetők fel ezek a termékek? A lentebb leírtakból megtudhatod.
Autótulajdonosként sajnos időről időre Ön is szembesülhet azzal, hogy az akkumulátor felmondta a szolgálatot. Hiszen legyen szó bármilyen jó minőségű termékről is, ezeknek sajnos van egy véges élettartama, ami után cserére szorulnak.
Kedves Anna! Ez a növény szerintem teljesen rendben van. Alapból a tövénél elágazó, vastag és a csúcs felé elvékonyodó szárai vannak és a hajtások végén a virágok. Kevés levele van, a sivatagi életmódhoz így alkalmazkodik, hogy így kevesebb vizet párologtasson, illetve a vastag szárában vizet raktározzon. Tehát nyugodjon meg, jól néz ki a növény!
Kedves Gyevocska! Nehéz így a körülményeket nem ismerve biztos véleményt alkotni. Ami biztos, hogy az Ön által említett fényhiány és túlöntözés abszolút ilyen tüneteket tud produkálni. Nagyon fontos, hogy a földet hagyja kiszáradni és soha ne tocsogjon a föld, illetve ne legyen alattuk pangóvíz! A páratartalom hiány is lehet részese a tüneteknek!
Kedves István! Ez egy szép borsvirág (Pepperomia). Igen, valóban nyílnak a virágai, de ne számítson virágözönre, kis diszkrétvirágai vannak.
Kedves Irén! Inkább a tavaszt javaslom az átültetéshez, hiszen most jön a nyugalmi, azaz a vegetációs időszak a növényeknek. Tavasszal általános virágföldbe ültesse át. Mindenféleképpen kint kell hagyni, hiszen kinti növény! Ha nincs csapadék télen, öntözni kell hetente kevés vízzel, mert kiszárad. A napsütés hatására elkezd fotoszintetizálni, amihez sok víz kell, a cserépben meg a víz meg fog fagyni és kiszárad. Erre mondják, hogy kifagy a dézsás, vagy cserepes növény télen, hát ez az oka. Igen vannak betegségei: leginkább az atkák és különböző gombák támadják meg!
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem a barnulást, a: Septoria melissae nevű gomba okozza. Ez csapadékosabb, vizesebb helyeken figyelhető meg leginkább. Bordói lével permetezze le, de a nevelek begyűjtése előtt 3 héttel kell végezni, hogy tudjon távozni a szer!