6996. Így terem még többet a füge
Augusztusban kánikulában a füge is egy kis extratörődést igényel, mutatjuk, mit ne felejts el.
Augusztusban kánikulában a füge is egy kis extratörődést igényel, mutatjuk, mit ne felejts el.
Borkóstolásra rendszerint szervezett keretek között, gourmet eseményen, borvacsorán, boresten kerül sor, ahol több, számunkra ismeretlen borral ismerkedhetünk meg. Milyen szabályokat illik követni egy ilyen eseményen? Miért jelentenek jó lehetőséget ezek az estek? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.
Ha egyszer bekerült a kertbe, később kiirtani se lehetett.
Jövőre meseszépek lesznek a virágágyásban. Mutatjuk a listát.
Ház- vagy lakásfelújításkor sok tényezővel számolnunk kell, ami megnöveli a felújítás költségeit, ráadásul a beépítendő termékek árai is jelentősen megterhelhetik a családi kasszát. Sokszor felmerül a kérdés a régi épületek felújításakor, hogy miként lehetne észszerű keretek között csökkenteni a költségeket úgy, hogy az ne menjen a felújítás minőségének a rovására.
Valószínű, hogy túl száraz levegőjű helyen tartja szobapáfrányát. Javaslom, hogy permetezéssel naponta párásítsa a növény környezetét, mivel elég páraigényes. Ha kéthetente tápoldatozza, az is segíthet. <br>Gondozásáról többet is megtudhat alábbi cikkünkből.
A licsi Kínából származó örökzöld növény. Ma már Nyugat-Indiában és Ausztráliában is elterjedt. <p>Sárgás virágai vannak. A termése piros, gömbölyded alakú, kissé szamócára hasonlít. A gyümölcshéj alatt fehér, zselés állagú hús van, ami édes-savanyú ízű, fűszeres illatú. A hús belsejében fényes, barna, ehetetlen mag rejtőzik, ami könnyen elválasztható.<p>Fogyasztják nyersen, párolva, aszalva, de öntetet is lehet készíteni belőle.
Többféle oka lehet a növények száradásának pl. a túlöntözés, a száraz levegő. Vannak olyanok, amelyeket a hirtelen hőmérsékletváltozás, (pl. huzatos szoba) visel meg. A tápanyaghiányból is adódhatnak hasonló probélmák. Arra kell törekedni, hogy minden növénynek ismerjük az igényeit és ahhoz alakítsuk a környezeti feltételeket. A karácsonyi kaktusz például érzékeny a túlöntözésre.
A birs a középkötött jó vízgazdálkodású, levegős talajokon termeszthető. Száraz viszonyok között, meszes talajon a gyümölcse nem fejlődik rendesen. Ez lehet az egyik ok, a másik, hogy a birs önmeddő (néhány fajta gyengén öntermékeny), ezért magányosan álló fákon nem nagyon tudnak a virágok megtermékenyülni.
A madarak elleni védelem valóban nem egyszerű, a falvakban sok helyen látható madárijesztő sem túl hatékony. Én az Ön helyében kihelyeznék pár madáretetőt a fákra, gazdagon megtöltve élelemmel, hogy "eltereljem a madarak figyelmét".<p>A vetést lehetőleg szélcsendes időben végezze, majd gereblyével kicsit dolgozza be a talajba a magvakat, ezzel is megakadályozva, hogy a madarak könnyen kicsipegessék őket. A vetés után pedig hengerrel tömörítse és öntözze meg a talajt!<br>Fűmagvetéssel kapcsolatosan még több hasznos információt talál cikkeinkben.