7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
A probléma nem az alacsonyabb hőmérsékletben keresendő, ez teljesen optimális a Ficus téli szállásának. A fikusz levélhullása miatt a fényhiány okolható, ilyenkor akár lombjának nagy részét elpotyogtathatja. Megoldás rá, hogy tavasszal vissza kell metszeni a kopasz ágakat a következő szemig, ezzel serkentjük az új levelek képződését.
a kroton vagy csodacserje viszonylag igényes növény, ha nem tudjuk igényeit teljesíteni elhulljtja leveleit, a növény legyengül, könnyen megtámadják a kártevők. Száraz környezetben a takácsatka elszaporodásával kell számolni, valószínű, hogy az támadta meg az ön növényét is. Párásítson gyakran a növény körül, zuhanyozza le ismét, ha továbbra sem javul, atkaölő szerrel kell lepermetezni.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A plumbágonak a visszametszés nem fog gondot okozni, ezáltal csak bokrossabb és virágzása is intenzívebb lesz. Viszont az 5-8 fok körüli hőmérsékleten és szinte teljesen szárazon tud csak igazából telelni, tehát ha lehetséges keressen inkább egy fagymentes, sötét helyet számára és a maradék bő 2 hónapot oda ´száműzni´. Majd április végétől ki lehet tenni a szabadba s rendszeresen tápoldatozni.<p> A murvafürtnek is hasznos a visszametszés és a hűvös teleltetőhely is. Január-februárban visszavágott, még nem fásodott hajtásairól a murvafürt szaporítható. Magas hőmérsékletet (30-35 fokot) és magas páratartalmat kell biztosítani a dugványnak, ez egy üveglappal lefedett szaporítóládában érhető el.
Igen, átültetéskor a mag már szinte teljesen a föld alá kerülhet, de ne ültesse sokkal mélyebbre! Sok sikert!