7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
A félárnyékos helyet kedvelő fajok közül a begóniát, a vízifuksziát (törpe nebáncsvirág), az árnyékos helyet kedvelők közül pedig a fuksziákat javasolnám.
A selyemakác (Albizia julibrissin) a mi éghajlatunknál melegebb területről származik, ezért a mi teleinket fiatalon nehezen viseli el. A magról kelő növényeket védeni kell a fagytól. Később védett, napos helyre ültessük, kezdetben lassan, majd gyorsan megnő akár 6-10 m magas, terebélyes fává.
Sokan gondolják azt, hogy a kutya és a kert nem fér össze, pedig csak nevelés kérdése. A következő cikkben utánaolvashat a kutyabarát kert követelményeinek.
A növény földlabdájáról óvatosan vágja le a gyökérzetet takaró zsákot úgy, hogy arról a termőföld ne hulljon le.
Épp most hallottam egy humánus módszerről: a hangyabolyba helyezzen dióleveleket. Állítólag a hangyák nem szeretik a levél illatát, ezért elmenekülnek. Ha ez nem válna be, próbálja meg a triklórfon tartalmú hangyairtó csalétket a Protecttől.