7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
A hibiszkusz legfontosabb igénye, tavasztól őszig a rendszeres tápanyag utánpótlás, és a tavaszi őszi metszés. Minél többet metsszük a növényt, annál több virágot és dúsabb növekedést kapunk! A legtöbb hibiszkuszt sajnos előszeretettel támadják meg a tetvek és más kártevők, ezért tavasszal és ősszel érdemes megelőző permetezést végezni, hogy a megtelepedett rovarok még kikelés előtt elpusztuljanak.Tavasszal és ősszel érdemes egyszer visszametszeni, és szintén tavasszal és ősszel megelőző permetezést végezni a kártevők ellen. Könnyen szaporíthatja hajtásdugványról!
A denevérvirág kedveli a jó vízelvezetésű talajt, rendszeres öntözést igényel. 70-80%-os árnyékra, magas páratartalomra és hőmérsékletre van szüksége. Ideális földkeveréke 50% fenyőkéreg, 40% tőzeg és 10% homok. Kedveli a savanyú talajt. A túlzott öntözéstől puhulhatott meg. A víz mennyiségét kellene csökkenteni, nem a gyakoriságát. Minden növény 6-12 virágot nevel az év meleg hónapjaiban. A virágzás azután kezdődik el, amikor a növénynek már 2-3 teljes méretűre kifejlődött levele van, tehát ha még nincs ennyi, akkor várni kell a virágzással. A virágzás serkentése érdekében lehet tápoldatozni, hetente 1x. A virág tudományos neve (Eucharis amazonica) dél-amerikai esőerdőkből származik. Szereti a páradús levegőt, és szintén tápoldatozással lehetne rávenni a virágzásra, mert ha jólérzi magát, akkor évente 3x is virágoznia kell!
Kérhetnék egy képet? Így nehéz eldönteni, mi a baj okozója. A mézgásodást okozhatja a magas talajvíz, a talaj magas mésztartalma, a tavaszi fagy, de lehet akár vírusbetegség, gombabetegség, sőt rovarkártétel is. A sok gyümölcsfa elhalását okozó betegség hirtelen, 5-10 éves fákon szokott megjelenni. Száradásos, gutaütéses, mézgaváladékos részek jelennek meg a gyümölcsfa vesszején, ágán, sőt a törzsön is. A meggyfákat, a kajszifákat, a cseresznye és szilvafákat a monília veszélyezteti. Ha metszünk, különösen csonthéjas gyümölcsfáknál, már az egy centiméter körüli átmérőjű metszési sebeket is sebkezelő anyaggal kell lefedni. A gyümölcsfák réztartalmú szerekkel végzett lemosó permetezése segít megelőzni a fertőzést.
Detia hangyairtó csalétek jó megoldás. Kíméletes. A dobozt nyomja be az oldalán lévő megjelölt helyen és helyezze a cserépbe. Csak akkor dobja el a dobozt, ha már nem észlel több hangyát. A hangyák a hatóanyagot és az utódokat, így a hangyaboly megbízható módon elpusztul. A mellékelt cikkben is vannak házi praktikák.
A kivágással a sarjak újra megnőnek, tehát ez nem eredményes, a vegyszeres kezelés, az olajos kéregecsetelés, fúrás-sebzés a vegyszerrel kombinálva azonban eredményes! Garlon oldat friss vágásfelületre kenése is hatásos az Erdészeti Szaklap szerint. A lényeg, hogy a fa mellett jövő sarjakat is ki kell szedni, mert nagyon hamar megerősödnek.