7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Az érés után a rétegezett magvakat tegyük üveg alá, majd alkalmazzunk feltöltéses bujtást (ez kb. 2 évig is eltarthat). A melegházban begyökeresedett Magnolia kobus, illetve Magnolia acuminata alanyok esetében oldal lapozással v. kecskeláb-oltással érdemes próbálkozni. Elvileg lehetséges, de hogy ez a gyakorlatban is sikerülhet-e, az kérdéses.
Jó lenne egy fotó is mellé, hátha kapott egy kis fertőzést is (érzékeny rá)! Feltétlen abba kell hagynia (egy időre) az öntözését és permetezését, a jelenlegi helyén (ha ott van legalább 20-22 °C) ottmaradhat. A virágszárakat csak akkor javaslom levágni, ha elveszíti a leveleit is. Sok sikert! Kapcsolódó cikk: Hogyan tartsuk a Phalaenopsis orchideát?
Tisztelt Petrás Antal! Levélen keresztül nem tudnak ennyit hasznosítani. Az öntözés megfelelő, mert télen kevesebbet kell öntözni, viszont nyáron gyakran kell öntözni! Sajnos muszáj öntözni őket, mert ellenkező esetben kiszáradnak! Kapcsolódó cikk: Melyek a túllocsolás jelei növényeinknél? Tippek öntözéshez
Kedes Anikó! A szobai banán is, mint rokonai nagyon fényigényes növények. Ezért télen is biztosítani kell számára a megfelelő mennyiségű fényforrást, akár kiegészítő pótmegvilágítással! Említette, hogy már elég nagy a növény, ezért a lombkoronája már magasan van ahhoz, hogy az ablakból beszűrődő fény elegendő legyen számára. A másik gyakori probléma, hogy túl száraz a levegő és beszáradnak a levélszélek, gondoskodni kell a párásításról. Továbbá a banán szereti a nedvességet, ezért nem szabad, högy földje kiszáradjon, de a pangó vizet sem bírja, alátét edényében soha ne álljon víz, különösen télen oda kell erre figyelni! A banán egész évben kedveli a magasabb hőmérsékletet, a szellőztetés közben keletkező huzat szintén nagyon káros! A banán mindezek mellett még nagyon tápanyagigényes is, ezért évente legalább egyszer át kell ültetni tápanyagban gazdag földbe, és a rendszeres tápanyagutánpótlásról se feledkezen meg év közben a növekedési időszakban. Úgy gondolom, ha több fényt kap, ill. megfelelően öntözi, továbbá kézi permezetővel rendszeresen - akár naponta egyszer - spricceli, biztosan megéli a tavaszt, utána fokozatos szoktatás után a szabadban regenerálódhat. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan termesszünk banánt? A banán gondozásának lépései
Üdvözlöm! Nyugodtan lehet metszeni, mert az ültetvényeken is ezzel érik el a nagyobb hozamot, illetve a betakarítás is egyszerűbb. A kávécserje egyébként 20-30 évig is képes teremni.