7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
A gyümölcs lehullásának több oka is lehet. A május eleji fagy is okozhatott olyan hatást, aminek következtében lehull a fejlődő gyümölcs. Ilyen esetben a stresszhatást védő lombtrágyával (pl Biofit) védekezhetünk. Esetleg szélvihar, vagy hosszabb ideig tartó csapadék hiány is okozhatta a lehullást. Sajnos az ilyen természeti időjárás miatti problémák ellen nem tudunk védekezni.
Kedves Vyvien Fable! A pontosításhoz tudnunk kellene, hogy eddig milyen növényvédő szerekkel kezelték a rózsákat, milyen dózisban és milyen időjárási körülmények között? Esetleg fényképek is sokat tudnak segíteni nekünk. Üdvözlettel: Növényorvos
A vásárolt növény nem télálló, mivel indiai származású. Egynyáriként tartható, mely a fagyokig díszít. Sajnos bővebb információt én sem tudok erről a növényről, mivel én is most hallom először a nevét. A virágágyakban központi helyre kerüljön, mivel magas növésű. Üdvözlettel Kiss Krisztián
Kedves hömpölygő! Az agyagos talaj problémája sokaknak okoz fejfájást. Habár legtöbbször ezt ajánlják, de a homok és a kavics hozzáadása legtöbbször nem bizonyul hatékonynak. A talajforgatás is segíthet, de hosszabb távon az sem hatékony. A szervestrágya, komposzt fellazítja kissé a talajt, de csodára nem kell számítani. Az agyagos talajban a tápanyag is nehezebben terjed, ezért ajánlott nagyobb mennyiségben kijuttatni. A homokos, kavicsos megoldást esetleg talajtakaróval tehetjük eredményesebbé, különben ahogy írta is, a nedvesség hamar elpárolog. Az agyagos talaj ellen leggyakrabban emelt ágyással szoktak védekezni, de az Ön esetében ez sem megvalósítható. Akik nem engedhetik meg maguknak (és a legtöbben ebbe a kategóriába esnek), legtöbben a növényeiket szokták a kertjük talajához igazítani. Kapcsolódó cikkek: Hogyan javítsuk fel az agyagos talajt? Kertészkedés szegény talajban Mit ültessünk, ha rossz vízelvezetésű a talajunk? Mit tegyünk, ha nedves a talajunk?
Kedves hömpölygő! Az igények: Fényigény: félárnyékba, napra Vízigény: közepes Talajigény: jó vízelvezetésű kerti talaj, amit tőzeggel lehet dúsítani Az e-mailom: info@kertrendorseg.hu