7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Kedves hömpölygő! Az a helyzet, hogy a tőzeg elpusztult növényi rostok összessége. Tápanyag tartalma minimális. A talajszerkezet javítására viszont kiválóan alkalmas! Azt javaslom, hogy a tőzeget komposzttal, vagy virágföld 1:1 arányú keverékével használja ültetésre. A talajból lassan kihasználódik, kimosódik a tápanyag, ezért folyamatosan kell pótolni, ezt lehet folyékony tápoldattal, vagy valamilyen műtrágyával, illetve szerves trágyával.
Kedves Hobbikertész! A kép alapján valamilyen baktériumos betegségre tippelek, főleg akkor ha az adott területen paradicsomot termeltek az előző években. Nedves kamrás megfigyeléssel meg lehet nézni a tüneteket (a fertőzött paradicsomon alkoholos fertőtlenítés után nedves körülmények között 5-6 óra után megjelennek a baktérium cseppek). Üdvözlettel: Növényorvos
Feltételezhetően nem kapható sem Magyarországon, sem más országban kereskedelmi forgalomban. A kutatók dolgoznak különböző szaporítási eljárások kidolgozásán, de ez egyelőre természetvédelmi célokat szolgál. A későbbiekben várható, hogy a dísznövény kereskedelem célul tűzi ki forgalmazását. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Nagy a baj! A növény nem neki való közegbe és túl mélyen van ültetve,igy a levegőtlenség és a folyamatos nedvesség miatt rothadni kezdett! Azonnal ki kell borítani ebből a közegből, gombaölővel lepermetezni, majd csak úgy csupaszon szárítani 1-2 napig. Ezután, ha megállt a levélhullás, egy sokkal szellősebb közegbe újra beültetve nevelni tovább. Sajnos az esélye a felépülésre 20%. Sok sikert!
Üdvözlöm! A képen egy Afelandra (Aphelandra squarrosa) látható. Elképzelhető, hogy a közvetlen napfény barnította meg, vagy valami baktériumos fertőzés esetleg. Azt javaslom, hogy vágja le a beteg részeket. Gondozása: A laza, tőzeges talajt kedveli. Közepesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye nagy. Fagyérzékeny. A növény dugvánnyal szaporítható.