7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Üdvözlöm! A levelei visszahúzódnak télen, tavasszal teljesen vissza szárad és akkor szoktuk az elszáradt leveleket letisztítani csak, addig nem szükséges!
Kedves Érdeklődő! Nem értem pontosan a kérdést. Most a növényt keresi vagy az már megvan és leírást hozzá!? A mi maglistánkon szokott ez a faj is szerepelni más Fouquieria fajokkal együtt. Tartása felöl érdeklődik? Sivatagi növény, nem kaktusz egy szárazságtűrő növény, USA délnyugati területein honos. A túl forró évszakban látszólag elhaltnak tűnik a növény, megbarnulhat, de közben él. Az esős évszakban kizöldül, növekedésnek indul. A növény töve mindig ép marad, a többi változhat évszaktól függően. A mi éghajlatunkon nem jellemző az ál száradás (védekezés miatt). Kevés nedvességet igényel. A növény a természetben 5-10 méter magasra is megnőhet, de nálunk nem ez a magasság nem jellemző, kizárt Tüskéi kis levelei lehetnek. Télen célszerű hűvösebb környezetben pihentetni, majdnem szárazon. Ha ráncosodni kezd a növény, akkor kicsit meg lehet öntözni. Tavasszal kitehető a kertbe szélvédett helyre, fokozatos szoktatás után. Nyáron a közvetlen napfény sem ártalmas. Ilyenkor ha rendszeresen esik az eső, akkor külön vízutánpótlást nem igényel. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Csadus! A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs elég víz, illetve a talaj nem jó! A Magnolia enyhén savanyú talajt szeret, ezért javaslom, hogy tőzeget tegyenek a töve mellé, be kell ásni, hogy a gyökerek abba legyenek. Érdemes komposztált marhatrágyával keverni. Javaslom még, hogy Champion nevű gomba és baktériumölő szerrel fújja le. Kapcsolódó kérdés: Hogyan gondozzam a magnóliámat?
A csigaölő szer gyenge méreg. Kiszórásnál kell arra ügyelni, hogy az érésben lévő növény levelére, gyümölcsére ne kerüljön (pl eper, saláta). A növényvédőszereknek meghatározott élelmezésegészségügyi várakozási idejük van, ami a csomagoláson fel van tüntetve. A csigaölőszer - mivel nem a növényre kell szórni - nem káros a növényzetre és nem is szívódik fel. Így bármely zöldség növény különösen 2 hónap elteltével biztonságosan fogyasztható.
Üdvözlöm! A teleltetést világos helyen végezze, hűvösebb helyen, kb.: 15-20 °C-on. Nagyon enyhe öntözést kell biztosítani. Egyébként nagyon ellenálló növény, jól bírja a szélsőséges időjárási viszonyokat is! Európába néhány éve hozták csak be, és Új-Zélandról származó magokat vetettek el, amiből lett ez a gyönyörű növény. A dugványozást szerintem meg lehet próbálni, eredményes lehet, bár itthon nagyon kevesen szaporították ezt a növényt.