7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Üdvözlöm! Én sokszor használok Nonit-ot, de még nem tapasztaltam soha ilyet. Ez tulajdonképpen csak a szer tapadását segíti elő, mit a káli szappan pl. Nem lehet, hogy a tűző napon, nagy melegben permetezett, vagy esetleg a szer mértéke nem volt megfelelő? Az utólagos kár-enyhítés sajnos nem megoldható.
Vitorlavirág gondozása Átültetését tavasz kezdetén ajánlatos elvégezni. A néhány más szobanövénynél alkalmazható takarékos módszer, a felső talajréteg cseréje,ennél a növénynél nem használható. Szaporítható tőosztással a tavaszi átültetéskor, de nyáron is. Talajigénye: A lombföldből készült humuszban gazdag komposzt és homok keveréke a legjobb. Hidrokultúrában is nevelhető. Helyigénye: Félárnyékos, jól megvilágított, de a közvetlen napsugártól védett helyet szereti. Érdemes időnként elforgatni a cserepet, úgy fejlődik minden oldala egyformán. Hőigénye: 16-25 °C fok, párás levegővel. Ápolása: A hervadó virágok és az elöregedett levelek eltávolítása. Rendszeres párásító permetezés a levelekre, vagy a kavicságyra. A leveleket időnként víz és sör keverékében nedvesített szivaccsal letörölgetni. Ettől a levelek fényesebbek lesznek, a légzőnyílások kinyílnak.Száraz levegőben a levelek elbarnulhatnak, és könnyen megtámadhatják a takácsatkák, a tripszek, a pajzstetvek. A tavaszi - nyári időszakban meghálálja a kéthetenkénti tápoldatozás.Októbertől januárig mérsékelten öntözni, száradjon meg a talaja két öntözés között, és a hőmérséklet ne legyen magasabb 16 °C foknál. Leveleiben olyan anyag van, amely bőr-, vagy nyálkahártya irritációt okozhat az erre érzékenyeknél.
Kedves Nagy László! HA jól látom, a lombozat is hiányos eléggé. Szerintem ez egy komplex probléma: nyírpusztulásnak hívják. Jellemzően a pangó vizes, vagy aszályos helyeken fordul elő, illetve a kedvezőtlen talaj is szerepet játszik a tünet együttesben. A meszes talajt nem szereti, nem is bírja hosszú távon. Ilyenkor -a legyengültség miatt- meg szoktak jelenni, különböző tapló gombák a törzsön, és az úgynevezett boszorkányseprű is. Utóbbi egy ág rendszeri "betegség".
Tisztelt Érdeklődő! Azt javasolom, hogy most júniusban már ne végezzen korona alakító metszést, hanem ezt jövő év március elején tegye. Ha a metszést nem a megfelelő időben végezzük, azzal a növény növekedési és termőre fordulási egyensúlyát felborítjuk. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Ez egy gomba betegség. Permetezze le Ridomil és Dithane keverékével. Ezeket gazdaboltban megvásárolható szabadforgalmú szerek. 10 liter vízbe tegye bele a két levél szert. A permetezést ismételje meg 10 nap múlva.