7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Mivel a kajszinak nagyon súlyos kórokozói vannak amelyek könnyen megtalálnak egy legyengült fát én nem ajánlom a már szinte kivágásra ítélt fa megtartását. Az élő fában ugyanis fennmaragnak ezek a kórokozók és megfertőzi a kertjében található többi kajszit is.
A közönséges luc (Pices exelsa) tipikusan hegyvidéki faj, páraigényes, hegyvidéki klímát és üde talaj kíván. Száraz, sovány városi klímába nem való. Ilyen helyen gyakran megtámadja a lucgubacstetű. Ennek feltűnő gubacsait rögtön észre lehet venni. A lucfenyő levéltetű jobban elbújik előlünk, tömeges elszaporodásával és szivogatásával a lucfenyő tűlevelei lehullanak, melyeket később sem tud pótolni. Amennyiben megtalálja a tűlevelek fonákán a tetveket, permetezzen ellene levéltetűírtó szerrel.
A szedernek hasonlóan a málnához, komoly vessző és levélbetegségeit ismerjük. <p>A levél fonákán kialakult sárga gyepet a szederrozsda okozza, amely a levél színén narancssárga foltot képez. <p>A vesszőn is több kórokozó gomba fertőz, ezek ellen komplex védekezés szükséges. A letermett vesszőket el kell távolítani és elégetni, tavasszal pedig 4-5 lombleveles kortól kell vegyszeres védekezést alkalmazni cineb, mankoceb, kaptán vagy benomil hatóanyagú szerrel, kiegészítve a vesszőkárosító rovarok elleni védelemmel is.
Cser Kiadó: Kertünk növényei sorozatból a Gyümölcsös Kert Mezőgazda Kiadó: Gyümölcsgazdák könyve; Integrált gyümölcstermesztés
A Bonsai fákkal óvatosan kell bánni. A bonsai két alapvető szabályozásra épül, a földmennyiség korlátozására és a rendszeres metszésre. Ha nagyobb edénybe ültetjük a növényt, könnyen előjöhetnek elfeledett tulajdonságai és ismét nagy leveleket és hajtásokat fog hozni. A talaj típusát egyébként a fa fajtája határozza meg, igényei az alap fajjal megegyeznek.