7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Tisztelt Örsi G.! A képen az alma taplófoltosságának a tünetei láthatók. Ez a betegség elsősorban a tárolókban jelentkezik, de a szüret előtt is megjelenik. A Baldwin és a Golden Delicious fajtán a leggyakoribb. A tünetekre jellemző a hogy a gyümölcs héján elszórtan 2-3mm átmérőjű kerek határozott szegélyű a gyümölcshúsba mélyedő barna foltok láthatók. A gyümölcshúsban a héj alatt barna taplószerű foltok figyelhetők meg. Ezt a gyümölcs romlást tárolási betegséget a kálciumhiány okozza. A talaj nagyadagú kálium és magnézium tartalma okozza (ionantagonizmus). Kerüljük a nagyadagú műtrágyázást, helyette érett istállótrágyát használjunk. Valamint a szüret előtt 3-4 alkalommal 1-2 hetes időközönként kálcium tartalmú lombtrágyával permetezzük le az almafákat. A gyümölcsöt idejében kell leszedni és alacsony hőmérsékleten kell tárolni, kellő szellőzés mellett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Nem a legkönnyebben lakásban tartható növény sajnos. Ennek az oka az, hogy magas páratartalmat szeret és 24 C fok körül érzi jól magát. Javaslom, hogy párásítsa és a talajt tartsa mindig enyhén nyírkosan. Tegye kb 23-25 C-ra és februárban ültesse át jó tőzeges talajba!
Üdvözlöm! A panelban a jó ellenálló növényeket érdemes tartani, pl: pletyka, rákvirág, vitorlavirág stb... Sajnos nehezebben tartható panelban növény a fényviszonyok miatt és az általában száraz levegő miatt!
Kedves Felícia! Ha nem muszáj, akkor javaslom a februárt várja meg legalább, addig is keveset öntözze!
Kedves Ági! Éppen ellenkezőleg! A képen nagyon hasznos gyógynövény van. Ez a máriatövis, népies nevén szamárkóró.