7001. Ha így tárolod az almát, sokáig friss és ropogós marad
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Nincs annál bosszantóbb, amikor az alma két hét után megfonnyad vagy megrohad. Mutatjuk, hogyan áll sokáig az alma.
Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.
Bőrünket rengeteg dolog irritálhatja. Sajnos a környezeti hatások (UV-sugárzás, szennyező anyagok, kozmetikumok összetevői) mind negatív hatással lehetnek rá, és elváltozásokat eredményezhetnek. Ezek lehetnek jó- és rosszindulatúak is sajnos, ezért ha valami furcsaságot észlelünk a bőrfelületünkön, érdemes minél hamar szakemberhez fordulni tanácsért!
Egy a kaktuszok között is egyedülálló különleges szőrsapkát viselő, azaz cefáliummal (cephalium) rendelkező kaktuszokat szeretnénk a nagyközönségnek bemutatni az őszi országos kaktuszkiállításunkon.
Hiába az öntözés, az odafigyelés, a mostani aszályos időjárás sok eddig gyönyörű évelőt megvisel. Mutatjuk, melyikek bírják a legnehezebben.
Kedves Andrea! Ez egy kutyatej-féleség, a neve: Euphorbia umbellata.
Kedves Györgyi! A túlöntözés és a száraz levegő okoz ilyen tüneteket. A túlöntözés folyománya lehet a gombabetegség megjelenése. Javaslom, hogy tavaszig keveset öntözze (kb.: 7-8 naponta kevés víz) és világos napos helyre tegye. Champion nevű szerrel permetezze le, az a bacikra is hatásos! Az átültetést tavaszra ütemezze, milyenkor telel. Persze! Van kimondottan citrusféléknek forgalmazott tápoldat! Ezt gazdaboltokban, kertészetekben meg tudja venni! Tavasztól heti rendszerességgel javaslom a tápoldattal való öntözést!
Kedves Kriszta! A Bougainvillea a terv szerint járt el! :) Ilyenkor telel és amikor hűvösebb helyre bevisszük, akkor lehullajtja a leveleit és a virágait (ami szintén levél, fellevél, mint a mikulásvirágnál). Vissza kell vágni a hajtásaiból, nagyon kevés vízre van szüksége ilyenkor, arra azonban vigyázzon, hogy 6 C-nál ne legyen hidegebb, mert azt nehezen tűri. Tavasszal kezdje el bőségesen öntözni, illetve tápozni és nagyon gyorsan kihajt, összeszedi magát!
Kedves Brigitta! Igaziból ez egy eléggé ellenálló, szobabarát faj! Javaslom, hogy mindenképpen várja meg, amíg kiszárad a földje, addig semmiképpen se öntözze! Párásítani sem kell. ablak mellett jó helyen van és télen elég ha 7-10 naponta megöntözi. Egyébként jól tűri a szárazságot!
A közönséges aranyeső (Laburnum anagyroides) szaporításának legcélravezetőbb módja a magvetés, de bujtással is lehet próbálkozni. A sokszor hasonló néven emlegetett aranyfa (Forsythia) esetében ezzel ellentétben dugványozással érhetünk el nagyobb eredményt.