7036. Körfűrésztípusok - melyik mire jó?
A környezetünk szépítése remek hobbi - ez egyaránt igaz a dekorációs tevékenységekre, valamint igaz a barkácsfeladatok elvégzésére is.
A környezetünk szépítése remek hobbi - ez egyaránt igaz a dekorációs tevékenységekre, valamint igaz a barkácsfeladatok elvégzésére is.
Kevés olyan építő- és belsőépítészeti anyagot ismerünk, ami olyan univerzálisan használható, mint a gipszkarton. Alkalmazását megkönnyíti, hogy súlya a tégla- vagy betonfalazaténál kisebb, nem terheli meg úgy az épület szerkezetét, jól alakítható, gyorsan dolgozhatunk vele, szép felületet alakíthatunk ki, és a gipszkartonnal még kreativitásunkat is kiélhetjük.
A Green Team szombati adásában a növényszaporításé a főszerep. A negyedik évad 3. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk műsorvezetők átveszik a magról szaporítás, dugványozás, tőosztás és bújtatás kezdő és haladó kérdéseit.
Nincsen jobb dolog, mint ősszel tervezi a tavaszt, és tavaszi hagymásokat ültetni, azonban erre sokan nem figyelnek.
A Green Team új évadának 4. része egyszerre tartogat hasznos információt azoknak, akik kert hiányában lakásukba szeretnék hozni a természetet, és azoknak, akik kertjük mellett otthonukban is minél több zöld területet látnának. Az epizód során a két műsorvezető, McMenemy Márk és Szomoru Miklós a lehető legtöbb tudást adja át az orchideákról, broméliákról, bonsaiokról és ezek ültetési megoldásairól, külön figyelmet szentelve a kezdő növénynevelőknek.
Kedves Dóra! A levendula vetéssel kapcsolatban én ilyet még nem hallottam, ez biztosan badarság, ilyen nincs. A vetést márciusban lehet végezni, a kikelt növényeket kis cserépben kell tűzdelni, majd május közepe felé ki lehet ültetni a növényt. A bazsalikom, vetése is időszerű, de mindenképpen a szobában, 25-30 °C a legjobb. Szintén május környékén lehet kiültetni a palántákat. A jövőt illetően, pedig: az árva kelés, nem igazán szabályozható, szerintem ugyanígy vessen, de áttelelő növény, azaz évelő. Jövőre nagyobb lesz csak. A magvetésnél figyeljen arra, hogy a földet a mag takarásra óvatosan, a magátmérő 2-3-szorosára legyen csak a föld vastagság, és természetesen soha nem száradhat ki, mert a csíra elhal.
Kedves Dóra! Szerintem a kaktusz valóban fagyás jeleit mutatja, ne tegyen vele semmit, tartsa melegebb helyen, talán virágozni is fog, és a nappal ellentétesen tartsa, hogy a fototropizmus miatt visszaegyenesedjen, azaz a fény felé növekedésének az erélyét próbálja kihasználni. A pajzstetvek ellen kizárólag felszívódó szerekkel lehet hatékonyan fellépni, ajánlom pl.: Actara 25 WG, Chess 50 WG . Ezzel Permeztezze le őket, egy tasakot oldjon fel 8 liter vízben, és öntözze is meg a növényt vele, az orchidea esetében - nedvesség tartó közeg hiányában - áztassa be cserepestől kb. 30 percre egy vödörben.
Tisztelt B.K.! Problémája tipikusan olyan probléma, amit teljes biztonsággal csak helyszínen történő vizsgálattal lehet meghatározni. Ebből a fotóból úgy tűnik, hogy a növények túl sűrűn lettek ültetve, és ahogy nőnek, egyre jobban árnyékolják egymást. Ebben az esetben fényhiány okozza e belső részek kopaszodását. De okozhatják a tüneteket kártevők (pl. ezüstfenyő levéltetű), vagy különböző gombabetegségek is. Javasoljuk, kérje tapasztalt szakember segítségét a helyszínen!
A hajtás természetes állapot, mert valószínűleg egy boltban vette őket ahol a benti hőmérséklet 20 fok felett volt. Tegye hidegre őket akkor a hajtás növekedése lassúbbodik (hűtőbe is lehet). Március közepén amikor már nincsenek fagyok, ki lehet ültetni őket.
Úgy látom gyapjas pajzstetűvel van dolgunk. Meg kellene próbálni a szappanos vízzel való lemosást, a fehér viaszváladék letörölgetését. Ha már ennyire elszaporodott, ki kell egészíteni a kezelést növényvédő szerrel. Alkalmas erre a Fito Pajzstetű elleni aerosol és a Substral Celaflor Careo is. A kezeléseket ismételni szükséges, és továbbra is figyelni kell az újbóli megjelenésükre a többi szobanövényen is. Üdvözlettel: Növényorvos