7036. Körfűrésztípusok - melyik mire jó?
A környezetünk szépítése remek hobbi - ez egyaránt igaz a dekorációs tevékenységekre, valamint igaz a barkácsfeladatok elvégzésére is.
A környezetünk szépítése remek hobbi - ez egyaránt igaz a dekorációs tevékenységekre, valamint igaz a barkácsfeladatok elvégzésére is.
Kevés olyan építő- és belsőépítészeti anyagot ismerünk, ami olyan univerzálisan használható, mint a gipszkarton. Alkalmazását megkönnyíti, hogy súlya a tégla- vagy betonfalazaténál kisebb, nem terheli meg úgy az épület szerkezetét, jól alakítható, gyorsan dolgozhatunk vele, szép felületet alakíthatunk ki, és a gipszkartonnal még kreativitásunkat is kiélhetjük.
A Green Team szombati adásában a növényszaporításé a főszerep. A negyedik évad 3. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk műsorvezetők átveszik a magról szaporítás, dugványozás, tőosztás és bújtatás kezdő és haladó kérdéseit.
Nincsen jobb dolog, mint ősszel tervezi a tavaszt, és tavaszi hagymásokat ültetni, azonban erre sokan nem figyelnek.
A Green Team új évadának 4. része egyszerre tartogat hasznos információt azoknak, akik kert hiányában lakásukba szeretnék hozni a természetet, és azoknak, akik kertjük mellett otthonukban is minél több zöld területet látnának. Az epizód során a két műsorvezető, McMenemy Márk és Szomoru Miklós a lehető legtöbb tudást adja át az orchideákról, broméliákról, bonsaiokról és ezek ültetési megoldásairól, külön figyelmet szentelve a kezdő növénynevelőknek.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.