7041. Milyen szobanövényeket érdemes alulról és melyikeket felülről locsolni?
Elmondjuk, melyik szobanövényt honnan érdemes locsolni. Ezt biztosan meg fogják hálálni.
Elmondjuk, melyik szobanövényt honnan érdemes locsolni. Ezt biztosan meg fogják hálálni.
Évek óta nem passzírozom a paradicsomot befőzésnél, a tippet még a szomszédasszonyomtól kaptam. Mutatom a receptet.
Egyre nagyobb hagyománya van annak, hogy egy-egy családi összejövetelt, névnapot, születésnapot vagy valamilyen jeles eseményt partival ünneplünk, méghozzá a saját otthonunkban.
Az agrárium és a környezetünk védelme a modern világ legfontosabb területei, hiszen az élelmiszer előállítása és a fenntarthatóság kéz a kézben járnak. Ennek megfelelően számos munkalehetőség közül lehet válogatni ezekben az iparágakban.
A Green Team történetében először elhagyja a szárazföldi Európát és ellátgat az Azori-szigetekre, mellyel nemcsak az évad, hanem talán a teljen Green Team sorozat egyik legegzotikusabb kalandjának lehetnek szemtanúi a nézők. A műsorvezetők, McMenemy Márk és Szomoru Miklós dzsungelbe, tengerpartra, biofarmra és teaültetvénybe kalauzolja a rajongókat.
Kellene egy fotó róla, ugyanis lehet természetes (lombhullató),de lehet betegség is. Látnom kellene.
Igen, a vadhajtásokat le lehet metszeni.
Attól tartok, hogy nálunk nem lehet ilyen mediterrán növényt kapni és sajnos nem is bírná a mi klímánkat... A tengerhez közeli mikroklímát nem tudjuk nekik biztosítani. Ilyen növényekben a tengerparti nyaralások alkalmával, esetleg különleges üvegházakban gyönyörködhetünk.
A dió gubacsatka elleni permetezés akkor éri el hatását, ha már a rügyek pikkelylevelei szétnyíltak. Előbb nem érdemes permetezni. A dió termés elfeketedését elsősorban egy baktérium okozza (Xanthomonas arboricola var. juglandis), mely a leveleken is és a hajtáson előidéz barnás-fekete foltokat, elhalásokat. A termésnél fellépő elhalás a dió kocsányánál jelentkezik, és a dió termésben különböző szövetrétegekbe hatol. Amikor a betegség észlelhető, akkor már nincs lehetőség a védekezésre. A kórokozó a fán, annak kérgén telel, tehát a réztartalmú lemosó permetezés hatásos ellene. A kórokozó baltérium szaporodásához, a fertőzéshez vízes növény-felületre van szükség: esős időben erősebb a betegség szétterjedése, a feertőzés súlyossága. A virágpor is fertőzött lehet, és a bibén keresztül fertőződik a terméskezdemény. A kémiai védekezés csapadékos időben virágzás előtt és virágzás után több alkalommal ajhánlott 7 naponta. Virágzáskor lenne a legnagyobb szüksége a virágok, terméskezdemények védelmére, de számos irodalom a réz virágzatra kifejtett káros(perzselő) hatását említi. Amennyiben a gyümölcsfájánál a diótermés nagy része lehullik és a többi, beérett termésnél is magas a beteg ek aránya, a virágzás alatti permetezés is indokolt. Erre a rézhidroxid hatóanyagú Kocide, Rézhidroxid 50 WP szereket ajánlom választani, ezek kevésbé toxikusak. Egyéb időben a rézszulfát és a rézoxiklorid hatóanyagú szerek is használhatók.
A szokásos ritkítással, vagy ha durvább irtásra van szükség, akkor a vegyszeres irtást javasolom. Üdvözlettel, Édenkertész