7041. Milyen szobanövényeket érdemes alulról és melyikeket felülről locsolni?
Elmondjuk, melyik szobanövényt honnan érdemes locsolni. Ezt biztosan meg fogják hálálni.
Elmondjuk, melyik szobanövényt honnan érdemes locsolni. Ezt biztosan meg fogják hálálni.
Évek óta nem passzírozom a paradicsomot befőzésnél, a tippet még a szomszédasszonyomtól kaptam. Mutatom a receptet.
Egyre nagyobb hagyománya van annak, hogy egy-egy családi összejövetelt, névnapot, születésnapot vagy valamilyen jeles eseményt partival ünneplünk, méghozzá a saját otthonunkban.
Az agrárium és a környezetünk védelme a modern világ legfontosabb területei, hiszen az élelmiszer előállítása és a fenntarthatóság kéz a kézben járnak. Ennek megfelelően számos munkalehetőség közül lehet válogatni ezekben az iparágakban.
A Green Team történetében először elhagyja a szárazföldi Európát és ellátgat az Azori-szigetekre, mellyel nemcsak az évad, hanem talán a teljen Green Team sorozat egyik legegzotikusabb kalandjának lehetnek szemtanúi a nézők. A műsorvezetők, McMenemy Márk és Szomoru Miklós dzsungelbe, tengerpartra, biofarmra és teaültetvénybe kalauzolja a rajongókat.
Ha 150-200 nm-en összefüggő gyommező alakul ki, csak glifozát hatóanyagú totális gyomirtó szer alkalmazása jelent megoldást, mivel a nyírásokkal a gyökértörzset folyamatosan erősíti. A gyomirtást legalább 10-15 cm magasságnál, tapadásfokozó anyag hozzáadásával kell kijuttatni. A kezelés után a kezelt területen legalább 20-25 napig sem fűnyírás, sem talajmunka nem végezhető! Üdvözlettel: Növényorvos Glifozát hatóanyagú gyomirtó szer 2017-ig használható
Kedves Marika! Sok oka lehet: rossz a növény minősége, kevés víz, sok víz, nem megfelelő teleltetés stb. Ha lehet ki kell ültetni a kertbe, majd ősszel betakarni, mert fagyérzékeny növény. Ha viszont cserépbe tartja, akkor át kell ültetni nagy cserépbe, és rendszeres öntözés mellett erkélyre, vagy kertbe ki kell rakni és fagymentes helyen (8-15 C) átteletetni.
Kedves Kérdező! Ha lehetséges, szeretnék az elváltozásról, ill. az egész növényről egy képet kérni! Köszönöm. Növényorvos
Kedves Detty! Habár van növényházi termesztés is, de akkor sincs most szezonja a levendulának. Június előtt nehéz lesz találniuk. Esetleg kérdezzenek meg egy termesztőt: http://levendula-elado.blog.hu
Kedves Magdi! A ládákat átcsiszolás után időjárás és UV álló falazúrral le kell kezelni (sadolin, xyladecor, lazuran). A kezelés után, legalább 2 hetet várjon a földdel való feltöltéssel, nehogy a festékben lévő anyagok kárt tegyenek a növényekben. Jó továbbá, ha a ládák lábakon állnak, hogy a víz ne álljon meg alatta. Belülről lehet fóliával bélelni. Ez a legegyszerűbb, de ne jusson át a víz a fólián, mert a fa és a fólia között penészedhet. Néhány, napos fekvésbe való mutatós virág: macskafarkú veronika, pompás kúpvirág, évelő díszgyertya, évelő kokárdavirág, sarkantyúvirág, paprikavirág, gyűszűvirág, margitvirág. A bársonyvirág is szép, de az nem évelő, saját magról újra lehet ültetni. Üdvözlettel: Növényorvos