7041. Milyen szobanövényeket érdemes alulról és melyikeket felülről locsolni?
Elmondjuk, melyik szobanövényt honnan érdemes locsolni. Ezt biztosan meg fogják hálálni.
Elmondjuk, melyik szobanövényt honnan érdemes locsolni. Ezt biztosan meg fogják hálálni.
Évek óta nem passzírozom a paradicsomot befőzésnél, a tippet még a szomszédasszonyomtól kaptam. Mutatom a receptet.
Egyre nagyobb hagyománya van annak, hogy egy-egy családi összejövetelt, névnapot, születésnapot vagy valamilyen jeles eseményt partival ünneplünk, méghozzá a saját otthonunkban.
Az agrárium és a környezetünk védelme a modern világ legfontosabb területei, hiszen az élelmiszer előállítása és a fenntarthatóság kéz a kézben járnak. Ennek megfelelően számos munkalehetőség közül lehet válogatni ezekben az iparágakban.
A Green Team történetében először elhagyja a szárazföldi Európát és ellátgat az Azori-szigetekre, mellyel nemcsak az évad, hanem talán a teljen Green Team sorozat egyik legegzotikusabb kalandjának lehetnek szemtanúi a nézők. A műsorvezetők, McMenemy Márk és Szomoru Miklós dzsungelbe, tengerpartra, biofarmra és teaültetvénybe kalauzolja a rajongókat.
Ha a növény ki van ültetve, akkor a töve körül kell mulcsból vagy egy avarból egy kupacot készíteni. Ha mégis a lakásban teleltetné, inkább egy hűvös (0-10 °C), világos helyet keressen számára.
Ez a növény az azálea (Rhododendron simsii), amely a legkedveltebb szobannövények közé tartozik. Lehetséges, hogy rögtön a lakásba vitte, ahol hősokkot kapott, ez lehet oka a hirtelen hervadásnak. Az azálea számára a 18°C-os átlaghőmérsékletű helyiség, a lágy vízzel történő locsolás és a savanyú ültetőközeg a megfelelő. <p> A mellékelt cikkben bőven olvashat az azálea gondozásáról.
A képen a nagy szívvirág egy testvére látható: ez a feltünő szívvirág (Dicentra eximia). Bokros évelő növény, hűvös, párás fekvést és jó vízáteresztésű, savas kémhatású talajt kedvel. Májustól júliusig virágzik, lombját - a nagy szívvirággal ellentétben - télen is megtartja.
Ahhoz, hogy a leander gazdagon virágozzon, az idősebb fácskákat, bokrokat a tél végével kell visszametszeni. A fiatal növények azért szorulnak metszésre, hogy elágazzanak, koronát neveljenek. Ilyenkor ne sajnáljuk a csemetéket, minél erőteljesebben metsszük vissza a leandert, annál gazdagabban virágzik. Igaz viszont, hogy az erős metszés után a korai virágzás kissé későbbre tolódik. Metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metszi vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani
A turkesztáni szil valóban ellenállób a többi szil fajnál, akár szikes talajon is megél, ezért erdészeti célra már nagy mennyiségben ültetik. A szilfavésznek ez a faj áll ellen a legjobban. Azt, hogy akár 1,8 métert is képes egy év alatt nőni - erre példát még nem láttam, de számára kedvező körülmények között, fiatal korban lehetséges.