7056. Ezeket a bogyósokat érdemes októberben ültetni
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelni, ha ősszel szabadgyökerű gyümölcsfát ültetsz.
Ki ne szeretné, ha önellátó módon a kertjében minél több saját zöldséget, gyümölcsöt, vagy fűszernövényt tudna termeszteni? A Green Team hetedik epizódjában a konyhai élet sztárjainak, a fűszernövényeknek, és azok termesztésének járunk utána, de ezen felül minden levendulakedvelő álomkertjébe is ellátogat műsorvezető párosunk.
Ezeket nem árt, ha tudjátok, ha bokrokat, cserjéket szeretnétek a kerítés mellé ültetni.
A kertészkedés örömét könnyen elronthatják a különféle kártevők, akik tönkreteszik a gondosan nevelt növényeinket. Szerencsére nem szükséges vegyszerekkel elűzni ezeket a nemkívánatos látogatókat. A természetes védekezés nemcsak kíméletes a környezetre nézve, hanem fenntarthatóbb és egészségesebb megoldás is. Íme néhány egyszerű módszer, amelyekkel vegyszerek nélkül is megvédheted a kertedet a kártevőktől.
Nem érdemes addig várni, a februárban megmetszett hibiszkusz dúsabb bokrosodásra készteti a növényt. Tavasszal érdemes átültetni, majd májustól rendszeresen locsolni, trágyázni és világos helyre állítani. Ha ezeket biztosítjuk akár egész nyáron át virágozni fog.
A növény: Sávos dracéna (Dracaena deremensis). A sávos bunkóliliomnál leírt ujaldonságok rá is vonatkoznak, de annál valamivel ellenállóbb fajta.
A hó súlya alatt sok örökzöld bokor és fa ágai lerepednek, letörnek, ezért a rájuk nehezedő szilárd halmazállapotú csapadéktól meg kell szabadítani őket. Ez történhet rázogatással vagy seprővel ütögetéssel. Ha az örökzöldek alatt a hó felhalmozódik és az enyhébb idők beálltával a talajba szívódik, az segíti a növények tavaszi vízellátását. Veszélyes az ónos esők nyomán kialakult jégpáncél, amely megakadályozza az örökzöldek lélegzését; ezt gondosan és minél előbb le kell veregetni a fenyők, a tiszafák, a tuják felületéről.
Márciusban messe vissza a fácskát. A csúcs alatti rügyek ki fognak hajtani és belőlük oldalágak alakíthatóak ki. A cserepes növényt májusban állítsa a szabadba, napos, széltől védett helyre. Itt nyaralhat öntözés és táplálás mellett szeptember végéig, amikor védett, fagymentes téli szállásra kell vinni.
Azt, amely két, vagy több fajtájú, évjáratú must, ill. borházasítása útján keletkezik és benne speciális íz,-illat és zamatanyagok alakulnak ki. Ilyen többek között a bikavér is.