7056. Ezeket a bogyósokat érdemes októberben ültetni
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelni, ha ősszel szabadgyökerű gyümölcsfát ültetsz.
Ki ne szeretné, ha önellátó módon a kertjében minél több saját zöldséget, gyümölcsöt, vagy fűszernövényt tudna termeszteni? A Green Team hetedik epizódjában a konyhai élet sztárjainak, a fűszernövényeknek, és azok termesztésének járunk utána, de ezen felül minden levendulakedvelő álomkertjébe is ellátogat műsorvezető párosunk.
Ezeket nem árt, ha tudjátok, ha bokrokat, cserjéket szeretnétek a kerítés mellé ültetni.
A kertészkedés örömét könnyen elronthatják a különféle kártevők, akik tönkreteszik a gondosan nevelt növényeinket. Szerencsére nem szükséges vegyszerekkel elűzni ezeket a nemkívánatos látogatókat. A természetes védekezés nemcsak kíméletes a környezetre nézve, hanem fenntarthatóbb és egészségesebb megoldás is. Íme néhány egyszerű módszer, amelyekkel vegyszerek nélkül is megvédheted a kertedet a kártevőktől.
A Kivi házilag történő szaporítására nehéz. A hajtások gyökereztetése körülményes, az apró, fekete magok sem csíráztathatók egykönnyen. Arra kell vigyázni, hogy a gyökerek az állott vízben ne induljanak rothadásnak. Minden esetre meg kell próbálni, mert sokaknak azért sikerült!
A bálványfa gyökérzete sebezhető, de ha nem sikerül eltávolítani maradéktalanul, könnyen újrasarjad. A Glialkát javaslom első körben. A 3,5 %-os koncentráció elegendő, a termőföld miatt. Édenkertész
A korallberkenyét csak alakító metszésben szokták részesíteni. A gömbkoronájú díszfáknál ez elmaradhatatlan. Az örökzöldeket is általában tavasszal ajánlott metszeni.
Minden édes illatú, nagy tömegben virágzó díszfa vagy cserje vonzza a méheket, de a virágzás néhány hete miatt nem érdemes lemondani a látványról, amit nyújtanak. Édenkertész
A problémának több oka is lehet. A muskátli igényli a sok napfényt és a meleget, de csak a félárnyékos helyen fejlődik szépen, mert gyökerei érzékenyek a nagy hőségre, hamar rothadásnak indulnak. A rendszeres tápanyag- és vízellátáson túl az elszáradt lombokat és a hervadt virágokat ki kell törni, a túlságosan növő hajtásokat vissza kell csípni. Figyelni kell az esetlegesen megjelenő kártevőkre és kórokozókra is, melyek a levelek foltosodását, vagy száradását okozhatják. A leanderek szaporításának legegyszerűbb és leggyakoribb módja a hajtások gyökereztetése. A magoncok akkor lesznek ültetésre alkalmasak, amikor már két levélkéjük van. Óvatosan ültessük mert a kis gyökér letörhet, megsérülhet. Ültethetjük a magokat egyből a földbe, állandóan nedvesen tartva előbb-utóbb kibújnak a földből a kis növények, de cserépbe vagy ládába is tehetjük a magokat, és amikor már néhány centisek, akkor szétültetjük őket. Édenkertész