7056. Ezeket a bogyósokat érdemes októberben ültetni
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelni, ha ősszel szabadgyökerű gyümölcsfát ültetsz.
Ki ne szeretné, ha önellátó módon a kertjében minél több saját zöldséget, gyümölcsöt, vagy fűszernövényt tudna termeszteni? A Green Team hetedik epizódjában a konyhai élet sztárjainak, a fűszernövényeknek, és azok termesztésének járunk utána, de ezen felül minden levendulakedvelő álomkertjébe is ellátogat műsorvezető párosunk.
Ezeket nem árt, ha tudjátok, ha bokrokat, cserjéket szeretnétek a kerítés mellé ültetni.
A kertészkedés örömét könnyen elronthatják a különféle kártevők, akik tönkreteszik a gondosan nevelt növényeinket. Szerencsére nem szükséges vegyszerekkel elűzni ezeket a nemkívánatos látogatókat. A természetes védekezés nemcsak kíméletes a környezetre nézve, hanem fenntarthatóbb és egészségesebb megoldás is. Íme néhány egyszerű módszer, amelyekkel vegyszerek nélkül is megvédheted a kertedet a kártevőktől.
Kedves Sipos Balázs! Nyugodjon meg, vissza fognak nőni, illetve újra fognak nőni a kacsok, fog kapaszkodni újra a falom. Azért javaslom, hogy karózza ki, segítse kicsit a falra.
Igen, lehetséges a szárazságtól. De a berkenye tápnövénye a hajtáshervasztó darázsnak is. A lekonyult hajtásokon, körben, apró szúrásnyomokat kell keresni, később ezek a hajtások elszáradnak. Ha erről van szó, a leghatásosabb, ha lemetszeni ezeket a hajtásokat a szúrásnyomok alatt, mert a lankadt részben él a lárva. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha egy növényen a száradás tünetei jelentkeznek, akkor első lépésként meg kell állapítani, hogy ezt mi okozhatja. Ez nem minden esetben annyira egyértelmű… A nem megfelelő mennyiségű öntözővíz mellett száradást okozhat a túl sok öntözés miatti gyökérrothadás is, hiszen ebben az esetben is sérül a gyökérzet, és ez gátolja a vízfelvételt. A gyakori, de kis mennyiségű öntözővíz pedig nem nedvesíti át a teljesen gyökérlabdát, a felső réteg nedves ugyan, de a teljes gyökérzethez nem jut elegendő víz. Bármilyen tényező is okozta, a napra ilyenkor nem szabad kitenni a növényt, mert az csak fokozza a párologtatást, és így a száradási folyamat gyorsul. A leszáradt leveleket le kell vágni, és ha a növekvőcsúcs még nem pusztult el, akkor talán új levelet fejleszthet. Az öntözést a fent leírtak alapján a növény igénye, a hőmérséklet és a páratartalom figyelembevételével kell végezni.
Üdvözlöm! A képen egy brazil jázmin (Mandevilla) van. A tejnedve irritáló, mérgező hatású, ezért gyerek ne érje el!
A levéltetvek ellen leggyakrabban használt csapda - ha nem a vegyszeres megoldásokat választjuk - a ragadós szalag vagy hernyóövcsapda. A következő cikkünkből többet megtudhat erről a csapdáról, használatuk igen egyszerű, csak arra kell ügyelni, hogy felhelyezéskor az egész törzs kerületét körbeérje: Használjunk a kertben hernyóövcsapdát! Kapcsolódó cikkeinket is érdemes megtekintenie, ott is hasznos kis növényvédő csapdákat talál. A Biocont Magyarország Kft. cég weboldalán pedig rendelhet is ilyen csapdákat, megbízható cég, kérdésekkel is nyugodtan felkeresheti őket! (Különösen ilyesmikre szakosodtak.)