7076. Ezeket a virágzó évelőket érdemes a sírokra ültetni
Lassan közeledik a mindenszentek, és ilyenkor felmerülhet bennünk, milyen virágokat érdemes szeretteink sírjára ültetni, amelyek minimális gondozás mellett is szépek maradnak.
Lassan közeledik a mindenszentek, és ilyenkor felmerülhet bennünk, milyen virágokat érdemes szeretteink sírjára ültetni, amelyek minimális gondozás mellett is szépek maradnak.
A modern okostelefonok mindennapjaink elengedhetetlen eszközei, ennek megfelelően nemes egyszerűséggel szükségünk van olyan kiegészítőkre, amelyek nemcsak megvédik készülékeinket, hanem stílusos köntösbe is öltöztetik őket. A megfelelő mobiltelefon tokok kiválasztása fontos döntés, hiszen a telefonok magas ára, valamint a bennük tárolt adatok miatt elengedhetetlen a készülékekre szabott védelem.
Míg 20-30 évvel ezelőtt az volt a jellemző, hogy a fiatalok inkább a városiasodás felé tendáltak, addig ma épp az ellenkező tendencia figyelhető meg. Míg régebben nagyon kevés olyan fiatal volt, aki kertészkedésre adta a fejét, addig ma már akár a belvárosi házak erkélyein is láthatunk paradicsompalántákat élni és virulni.
Olaszország Európa egyik legkedveltebb turistacélpontja, hiszen rengeteg történelmi látnivalóval rendelkezik, változatos éghajlata miatt csodásabbnál csodásabb tájakban gyönyörködhetünk, és még a helyiek életvitele is példaértékű.
A datolyaszilva már itthon is terem, feltéve ha egy kicsit odafigyelünk rá. Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
A mellékelt képen egy dendrobium hibrid látható: Jellegzetessége, hogy a fiatalabb bulbái sűrű levélzettel rendelkeznek, míg az öregebbek gyakran kopaszak, teljesen levéltelenek. A tavaszi kihajtás után, lehetőleg a szabadban, félárnyékban is tartsuk őket. Fejlődésükhöz sok fényt és megfelelő tápoldatozást igényelnek. A növekedési időszak befejezéséig (kb. szeptember) teljes napfényben tartsuk. Virágzási ideje általában "csak" 8-10hét, melyhez október elejétől szárazabb, hűvösebb (12°C alatt) helyet igényelnek, ilyenkor a növényt ne öntözzük. A bimbók megjelenése után már mérsékelten meleg helyre kerülhet a növény (12-20°C). A száron 5-8cm átmérőjű virágokat hoz. Az oldalsó hajtást nem ajánlatos eltávolítani, minél többen vannak a cserépben annál szebben fejlődnek.
Jellemzően a kiszáradás. Könnyen elképzelhető, hogy a tünet oka még azelőtt elkezdődött, hogy a növényt megvásárolta volna, mert sokszor több kereskedőn át jutnak a virágboltokba a cserepes növények. Ebben az esetben annyit tud tenni, hogy nedvesen tartja a talajt, de természetesen nem öntözi túl, a pangó vízre némileg érzékeny. A téli időszakban ritkábban, de ad a növénynek tápanyagot, mert a frissen csíráztatott és megvásárolható gyompálmák (Chamaedorea elegans) legtöbbször szinte tápanyagmentes rostos tőzegben, vagy kókuszrostban vannak. Nem igényel sok fényt, és a fűtőtestek sugárzó hője gyakran károsítja a leveleket. Ha erre a néhány apróságra odafigyel, biztosan hosszú éveken át a lakás dísze lesz.
Szaporítása fejdugvánnyal lehetséges, talpmelegen, 25 fokos földben, gyökereztető hormonnal. Hőigénye tavasztól őszig szobahőmérséklet, télen 8-12 fok (ekkor lehullajtja a levelét.) Tavasztól őszig rendszeres vízellátást igényel, télen keveset kell öntözni. Talaj szempontjából a humuszos, tőzeges, kissé meszes földet szereti. Tavasztól őszig hetente egyszer kell tápozni virágos növényes táppal, Tavasszal a levelek megjelenése előtt vissza lehet metszeni.
A képen egy begónia hibrid látható, gondozása az alábbi igényei alapján történjen: Fényigény: Világos helyen neveljük, közvetlen napsütés nélkül. Hőigény: Átlagos hőmérséklet szükséges a begónia komfortjához, télen legalább 13 °C. Ha lehet, akkor a 21 °C fölötti hőmérsékletet kerüljük. Vízigény: Virágzáskor öntözzük bőven, egyébként a földje ne legyen állandóan nedves. Páratartalom: Párás levegőt igényel, ezért állítsuk a cserepet nedves kavicsra
Mivel a kérdése mellé nem csatolt fotót így egy kicsit bajban vagyok. Mit jelent a kereszteztük?Összeporozták őket és magtokot nevel? A phala gyökérhiánya túlöntözésre ill/vagy levegőtlen talajra utal. Ezen növény esetében nem életveszély magas párában tartva(de nem öntözve!)gyökereket fog nevelni.A lassú virágszárfejlődés természetes folyamat,nem célszerű befolyásolni a virágzását mert a a kinyílandó virágok számát-minőségét befolyásolhatja.A szörnyen kevés gyökér folyamatos nedvességre utal,a növény időszakos kiszárításával serkenthetjük a gyökérképződést.A virágszár sárgulása a pici növénynél meg fog állni viszont a picit nem szabad levágni csak mikor a gyökerei elérték a minimum 5-6 cm hosszt.Viszont minél tovább marad a száron annál előbb fejlődik belőle virágzóképes méretű növény. Az egészséges gyökereknek szükségük van a közegben sok levegőre és időszakos (2 hetente)kiszárításra. A leveleit fejlődését a megfelelő (nitrogéntulsúlyos), míg a virágzatát a káliumtúlsúlyos tápozás befolyásolja. Amennyiben a feltevésem helyes és a növény(ek) magtokot fejleszt(enek)akkor nem szabad sokat várni tőlük mert a magtok fejlesztése 3-6 hónapon át nagyon megterheli a növényt.