7091. Novemberben is meg lehet metszeni a levendulát, és kell-e védeni a fagytól?
Elmondjuk, hogy még érdemes-e nekiállni a levendula metszésének és mennyire bírja a fagyokat.
Elmondjuk, hogy még érdemes-e nekiállni a levendula metszésének és mennyire bírja a fagyokat.
Bár egyre enyhébbek a telek itthon, de a banánfát a kertben fel kell készíteni a hidegre. Mutatjuk, hogyan.
Régi praktika, hogy ősszel lemeszelik a fák törzsét. Ez az oka.
A mexikói petúniát vagy ismertebb nevén kék leandert is teleltetni kell. Mutatjuk, hogyan.
A balesetbiztosítás legalább olyan fontos az emberek életében, mint az újrahasznosítás a környezetvédelemben. Kiterjedhet az egész családra vagy a munkatársak egy csoportjára is, és lefedi a leggyakoribb baleseteket. Ennek köszönhetően egyszerűen fel lehet készülni a váratlan helyzetekre.
Sokat nem tudsz tenni!A növény valószínűleg megfázott a boltba vagy a boltból való szállítás közben. Ezen kívül a többszöri helyváltoztatás is okozhatta a stressz miatt.Virágszáras növényeknél ez bizony előfordul.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa. Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. De azért megér egy próbát. Ültesse el egy kis cserépbe a magokat. Tudni kell, hogy a növény kényes a fagyra és az erős szelek is károsíthatják, tehát ha kiülteti, akkor szélvédett helyre kell ültetni.
Amennyiben kertünk talaja homokos, célszerű termőföldet terítenünk 10cm vastagságban, majd forgassuk össze meglévő talajunkkal kb. 15cm vastagságig. Abban az esetben, ha nem kerül új réteg a felületre, tápanyagokat kell a meglévő földhöz kevernünk, hogy a megfelelő termést elősegítsük. Az ősszel felásott talajra áprilisban rostált komposztot hordjunk fel, amibe köbméterenként 1-2kg összetett műtrágyát keverünk. A komposzt lehetőleg gyommagvaktól mentes legyen. A komposztot kézi kultivátorral lazán dolgozzuk be a talajba, majd gereblyézzük el.
A Sanvitalia vagy más néven tömpevirág a déli, délnyugati fekvésű erkélyek, bejáratok, napos kertek növénye, de függőkosárban, balkonládában is gyönyörűen mutat. Egész nyáron megbízhatóan virágzó fajta. Vízigényes, minden nap öntözze, és heti 1x tápoldatozza.
Márciusban még fagyosak az éjszakák, ezért április közepéig érdemes várni a dézsás növények kihelyezésével. Mikor kitesszük őket a teraszra, néhány napig ne állítsuk a tűző napsütésre, mivel leveleik megéghetnek.