706. Milyen növények illenek a karácsonyi hangulathoz? Ünnepi dekoráció szobanövényekkel
Ünnepi hangulatot szeretnél varázsolni a lakásban? Ne hagyd ki a szobanövényeket sem. Mikulásvirág, karácsonyi kaktusz, begóniák mint asztaldíszek.
Ünnepi hangulatot szeretnél varázsolni a lakásban? Ne hagyd ki a szobanövényeket sem. Mikulásvirág, karácsonyi kaktusz, begóniák mint asztaldíszek.
Piaci árles 2008. november végén, amiből a kedves édenkert.hu olvasó megtudhatja, hogy az almával együtt a kelkápszta ára is a mélybe süllyedt. Tájékozódj!
Az anorexia nervosa és a bulimia nervosa két, klasszikus típusú evészavar, amelyek a testideáloknak való erős megfelelési igény következtében alakulnak ki.
Néhány pillanat alatt illatossá és ünnepi hangulatúvá varázsolhatjuk az asztalt néhány narancs, aranyszalag és szegfűszeg kompocíziójával. Bevált mintákat mutatunk.
Különleges, nyers lazacból készülő tatárcsemege. Kaldeneker György kivégez egy lazacot és mesés ételt farag belőle! Nézd meg videón!
Nagyon szép lehet, mert a csavart mogyoró ágai dugóhúzószerűen megcsavarodottak. A napos helyet szereti. Az ágak a föld forgása miatt csavarodnak, tehát csavartak lesznek.
Állandóan álljon vízbe a növény gyökere, és ne ültessük le virágföldbe. Kedveli a párás levegőt, ha túlszáraz, meleg helyre tesszük, a növény sárgulni kezd, és elhal.Ne tegyük tűző napra, mert levelei sárgulni kezdenek. Kerámiatálban tartott növénynél figyeljen oda, hogy milyen vízzel locsolja, mert a túl klóros csapvíz tönkre teheti növényt. Az akváriumba is bátran tegyen néhány vágott szerencsebambuszt dekorációnak. És mi történik, ha elülteti ezt a növényt virágfölbe? Hipp-hopp, egy gyönyörű, de egyszerű dracenát kapunk pár héten belül és a szerencsebambuszunk már csak a múlté.
Nincs gond. Az időjárás miatt nagyon sok szelídgesztenye borul újra virágba az idén. Azért néhány információ: A szelidgesztenye szerencsére a fertőzésekkel szemben ellenálló. Kártevője nem igazán van, azonban súlyosabb lombkártétel esetén célszerű permetezni. Betegsége a kéregrák, amelynek korokozója mikroszkopikus gomba. Ez a fa törzsén, ágain vagy sarjhajtásain idéz elő kéregpusztulást. Amennyiben mindez a fa vegetációs időszakában történik, a levelek hirtelen elszáradnak, és még ősszel sem hullanak le. Hatásos kémiai védekezés ellene sem külföldön, sem hazánkban nem ismert. A savanyú, mély rétegű, szellős, jó vizellátottságú talajt kedveli, azonban köves, kavicsos talajon is megél. A sok meszet nem tűri. Meszes területeken csak akkor fejlődik megfelelően, ha káliummal ellensúlyozzák a talaj mésztartalmát.
Az új admin felületre való átállás miatt a csatolt képek elvesztek, ezért szeretném kérni, ha megoldható, hogy küldje el újra a képet és azonnal válaszolunk a kérdésre. Elnézést kérünk! Édenkertész
A buzogányfa alsó levelei egyszerűen csak el is öregednek, és elhalnak. Ezzel együtt a csúcsán újakat fejleszt a növény. Ez természetes folyamat, ha radikális, gyors folyamat lép fel, csak akkor van baj. A víz- vagy/ és fényhiány okozhatja a levelek elsárgulását. Télen általában heti 1-2x öntözés elegendő, tavasztól őszig esetleg sűrűbben ajánlott. De ne feledje, hogy a buzogányfa sivatagi növény, bírja a szárazságot. Tápoldatozás is kellene, hogy az új hajtások erősek legyenek.