706. Milyen növények illenek a karácsonyi hangulathoz? Ünnepi dekoráció szobanövényekkel
Ünnepi hangulatot szeretnél varázsolni a lakásban? Ne hagyd ki a szobanövényeket sem. Mikulásvirág, karácsonyi kaktusz, begóniák mint asztaldíszek.
Ünnepi hangulatot szeretnél varázsolni a lakásban? Ne hagyd ki a szobanövényeket sem. Mikulásvirág, karácsonyi kaktusz, begóniák mint asztaldíszek.
Piaci árles 2008. november végén, amiből a kedves édenkert.hu olvasó megtudhatja, hogy az almával együtt a kelkápszta ára is a mélybe süllyedt. Tájékozódj!
Az anorexia nervosa és a bulimia nervosa két, klasszikus típusú evészavar, amelyek a testideáloknak való erős megfelelési igény következtében alakulnak ki.
Néhány pillanat alatt illatossá és ünnepi hangulatúvá varázsolhatjuk az asztalt néhány narancs, aranyszalag és szegfűszeg kompocíziójával. Bevált mintákat mutatunk.
Különleges, nyers lazacból készülő tatárcsemege. Kaldeneker György kivégez egy lazacot és mesés ételt farag belőle! Nézd meg videón!
Kedves Csilla! 2 fajta van, ami megfelel az összes kritériumnak, a linkekre kattintva találja őket: https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/chamaecyparis_lawsoniana_van_pelts_blue_kek_hamisciprus https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/cupressocyparis_leylandii_blue_jeans_leyland_ciprus_blue_jeans A javasolt ültetési táv 70-90 cm. A konténeres kiszerelés bármikor ültethető, viszont ha nem megoldott az öntözés, biztosabb volna ősszel ültetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Jó napot! Sajnos nem tudok segíteni, mert főleg trópusi dísznövényekkel foglalkozom, cserjékkel és díszfákkal abszolúte nem. Nekem az a gyanúm, hogy ez egy gomba betegség, ezért egy tavaszi lemosó permetezés, akár bioszerrel mindenképp hasznos. Én úgy tudom, hogy a Magnolia grandiflora nem kedveli a savanyú talajt, ő a meszeset preferálja. Ez is okozhat gondot a felszívódási nehézségek által.
Üdvözlöm! Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem valahol megfázhatott a növény. A virágok, termések a legérzékenyebbek a hidegre. A Fülöp-szigetekről származik ez a dísznövény, tehát hazánk klímája merőben eltér az igényeitől. Így látatlanban azt mondom, nem lesz gond a növénnyel. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Miklós! Elképzelhető, hogy nagyon megtömörítette a földet. A vásárolt földnek valószínűleg magas a humusztartalma, ami igen jól megtartja a vizet. Szellőztessen sokat, egyelőre ne öntözzön. Ha öntöz később, alulról tegye. Hadd szívja fel alulról a vizet. Sűrűn keveset adjon nekik. A penész ellen használjon Dithane permetszert. Vízben oldva permetezze be a földet jó alaposan. Remélhetőleg ezekkel az intézkedésekkel megoldódnak a problémák. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Bettina! A cukorsüvegfenyőnek gyakori kártevője az atka. Nagyon apró szívogató rovarokról van szó. Permetezze le Flumite nevű, vagy egyéb atkaölő permetszerrel. Az öntözővízhez adagoljon kéthetente örökzöldeknek való tápoldatot, műtrágyát. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs