7106. Így kell öntözni télen a kiültetett vagy a teraszon hagyott leandert
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A hiperpigmentáció (vagyis bizonyos bőrterületek fokozott sötétedése) gyakori esztétikai probléma, melynek kiváltó tényezői között előkelő helyen szerepel a napsugárzásnak való fokozott kitettség. Sajnos azonban az UV-sugarak ellen való védekezés nem biztos, hogy teljesen megoldja a helyzetet, ugyanis a bőr elszíneződését egyéb tényezők is indukálhatják.
Szerencsére nagyon elterjedtek lettek a natúr kozmetikumok, egyre többen keresik, a tudatos szépségápolás jegyében. Ugyanakkor nem mindenki van tisztában azzal, hogy a csomagoláson feltüntetett jelzések pontosan mit is jelentenek. Ebben a cikkünkben ezzel foglalkozunk egy kicsit részletesebben.
A penészesedés örök probléma lehet azokban a helyiségekben, ahol magas a páratartalom, és nem lehet rendszeresen szellőztetni természetes úton. Ez lokálisan és a környezetre nézve is negatívumokkal jár. Az egészségünkre sincs jó hatással, és szerkezetileg is károsíthatja az épületeket.
A díszkáposzta jól mutat télen a balkonládában. Ha ezekre figyelsz, túléli a szezont.
Ha alulról felfelé haladva száradnak a virágok, akkor ez természetes, ha egyszerre mind, akkor valamit nem szerethet. Az ablakban nem kap közvetlen napfényt ugye? Ha igen megvan a hibaforrás, ugyanis az üveg felmelegiti a legkissebb napfényt is és szinte elégeti a növényt vagy a virágokat. A meleg környezet ne jelentsen 22-24 foknál többet. Ha eldobálta őket, akkor rövid pihenés után hajlamos akár 3-4 hónapon belül is ujravirágozni (helyes tartás esetén). Hogyan tartsuk a lepkeorchideát (Phalaenopsis)? Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől
A növényt tavasszal célszerű kiemelni a konténeréből és éles késsel a hajtáscsúcsoktól kellően távol elvágni. Így gyakorlatilag annyi növény nyerhető, amennyi hajtáscsúcsa van a növénynek. A vágási felülettel nem szokott gond lenni, nem kell kezelni. Mindenképpen "nehéz", tőzegmentes talajkeverékbe kell ültetni és lassan oldódó műtrágyát hozzá adagolni.
A szilva alkalmas sudaras, szórt ágú, sövény és váza korona nevelésére is. Szerintem házikerti, kézi szedésű fák nevelésére elsősorban a váza korona a jó.
Az ültetés után valóban erősen kell visszametszeni a fákat, hiszen a kiszedéskor a faiskolában a gyökérzetet már alaposan megcsonkították. Általában kora tavasszal szokás azt megtenni. Az elültetett fákra lehet akár sok más fajtát is rászemezni, de számolni kell a különböző érési idők miatti permetezési gondokkal. A fajta kiválasztása a gazda ízlésétől, igényeitől függ, de nagymértékben attól is, hogy melyeket tudja megszerezni. Ezért megnevezéseket nem adok, nagyon sok fajta lehet jó nekem, de Önnek nem.
A hagymás növények telepítésével nem késett el, még megteheti ezek ültetését, persze csak ha a hó nem borítja a kertet. A cserjék telepítésével azonban már érdemesebb megvárni a tavaszt. A kerítés eltakarására több növényfaj is alkalmas lehet 2-3 db/m sűrűségben kiültetve. Szóba jöhet az örökzöld borostyán, a gyönyörű őszi szineződésű vadszőlő. A virágosak közül pedig a magyar lonc és a clematis fajták. A felsorolt növények közül azonban csak a borostyán örökzöld. Az előre hajtatott jácintnak a legjobb helyet választotta, így sokáig tudja élvezni majd a virágát.