7106. Így kell öntözni télen a kiültetett vagy a teraszon hagyott leandert
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A hiperpigmentáció (vagyis bizonyos bőrterületek fokozott sötétedése) gyakori esztétikai probléma, melynek kiváltó tényezői között előkelő helyen szerepel a napsugárzásnak való fokozott kitettség. Sajnos azonban az UV-sugarak ellen való védekezés nem biztos, hogy teljesen megoldja a helyzetet, ugyanis a bőr elszíneződését egyéb tényezők is indukálhatják.
Szerencsére nagyon elterjedtek lettek a natúr kozmetikumok, egyre többen keresik, a tudatos szépségápolás jegyében. Ugyanakkor nem mindenki van tisztában azzal, hogy a csomagoláson feltüntetett jelzések pontosan mit is jelentenek. Ebben a cikkünkben ezzel foglalkozunk egy kicsit részletesebben.
A penészesedés örök probléma lehet azokban a helyiségekben, ahol magas a páratartalom, és nem lehet rendszeresen szellőztetni természetes úton. Ez lokálisan és a környezetre nézve is negatívumokkal jár. Az egészségünkre sincs jó hatással, és szerkezetileg is károsíthatja az épületeket.
A díszkáposzta jól mutat télen a balkonládában. Ha ezekre figyelsz, túléli a szezont.
Fagymentes időszakban kimondottan ajánlott a lemosó permetezés! A permetezés mellett ne feledkezzünk meg a talajra hullott beteg, fertőzött levelek megsemmisítéséről sem. Bővebben:
A virágzást serkentő tápoldatok természetesen nem csak a bimbóképződést, hanem a virágzást, sőt a beérést is segítik, ha folyamatosan adagoljuk a tápot. Az előírt mennyiségek betartása ekkor is fontos, a túlzott mértékű táplálással akár árthatunk is növényünknek.
A hagyományos értelemben vett szavatossági idő nincs, a hosszú tárolás alatt csak a víztartalom és a nitrogéntartalom csökken gyorsan, a többi tápelem szintje megmarad, a szervesanyag mennyisége csak lassan csökken, ahogyan komposztálódik az anyag.
Az újonnan feltörő sarjakat permetezze le valamelyik glifozát tartalmú gyomirtószer 2 %-os oldatával, amikor azok legalább 20-30 cm magasak. Valószínűleg nem elég egy kezelés, várhatóan szükség lesz 2-3 - szori ismétlésre, de azután végleges lesz az eredmény.
Fokozatosan kell a melegre bevinni, úgy ahogy a természetben is történik tavasszal Először hideg, sötét helyen kell tartani 5 fok körüli hőmérsékleten 2-3 hétig. Amikor megjelent a rügy, akkor lehet 10-15 fok körüli világos helyre rakni. Ekkor megkezdődik a virág növekedése. Amikor már elég nagy (pl. 10 cm) akkor be lehet tenni meleg helyre, szobába is, mert innen már gyorsan virágot bonthat.