7106. Így kell öntözni télen a kiültetett vagy a teraszon hagyott leandert
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A hiperpigmentáció (vagyis bizonyos bőrterületek fokozott sötétedése) gyakori esztétikai probléma, melynek kiváltó tényezői között előkelő helyen szerepel a napsugárzásnak való fokozott kitettség. Sajnos azonban az UV-sugarak ellen való védekezés nem biztos, hogy teljesen megoldja a helyzetet, ugyanis a bőr elszíneződését egyéb tényezők is indukálhatják.
Szerencsére nagyon elterjedtek lettek a natúr kozmetikumok, egyre többen keresik, a tudatos szépségápolás jegyében. Ugyanakkor nem mindenki van tisztában azzal, hogy a csomagoláson feltüntetett jelzések pontosan mit is jelentenek. Ebben a cikkünkben ezzel foglalkozunk egy kicsit részletesebben.
A penészesedés örök probléma lehet azokban a helyiségekben, ahol magas a páratartalom, és nem lehet rendszeresen szellőztetni természetes úton. Ez lokálisan és a környezetre nézve is negatívumokkal jár. Az egészségünkre sincs jó hatással, és szerkezetileg is károsíthatja az épületeket.
A díszkáposzta jól mutat télen a balkonládában. Ha ezekre figyelsz, túléli a szezont.
Huzatos, fagyzugos területen valóban tud egy szélvédő fasor védelmet nyújtani a gyümölcsösnek, de ha van rá elég területe magam is valamelyik honos cserjénket vagy fánkat választanám a tuja helyett.
Ha az idős levelek végei sárgulnak, annak oka a túlöntözés vagy a túlzott mértékű tápoldatozás lehet. A fiatal levelek is sárgulhatnak a túlzott tápoldatozás miatt, de ha épp ellenkező a helyzet (tápanyagaban szegény a talaj), az is gondot okozhat.
Nehéz lenne itt az összes növényt felsorolni, inkább azt javaslom, hogy nézze meg az alábbi cikkünket. Ha ennél is több információra van szüksége, akkor a következő könyvet ajánlom: Kincses Ajtay Mária-Mérgező növények.
A kerti muskátli nem igazán tartozik a rovarűző növények közé, de a citromillatú muskátli (Pelargonium crispum, P.graveolens ) vagy illatos muskátli (P. fragrans) illatának valóban tulajdonítanak rovarűző hatást.
A képen látható növény egy kancsóka faj (Nepenthes sp.). Megfelelő fejlődéséhez trópusi körülményeket kíván, erre leginkább szobai üvegházak, vitrinek alkalmasak. A tűző napfényt nem viseli el, közepesen világos helyet igényel. <p>Ültetőközege legyen mindig nedves, de a pangó víz elvezetése mindig biztosítva kell hogy legyen. Átültetés során olyan savas kémhatású talajt kell biztosítani számára, amely jó vízgazdálkodású, fakéregdarabokat, tőzegdarabokat vagy tőzegmohát tartalmaz. <p> A kancsó alakú képződmény a lomblevélből jön létre, megfelelő körülmények között valósznű újra megjelennek az Ön növényén is. <p>A rovarfogó növényeket nem egyszerű hosszabb időn keresztül szobai körülmények között életben tartani, de némi kürölekintéssel hozzászoktathatjuk lakásunk körülményeihez.