7106. Így kell öntözni télen a kiültetett vagy a teraszon hagyott leandert
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A leander (Nerium oleander) télen is gondoskodást igényel, különösen, ha a teraszon hagyjuk vagy kiültetjük. Ezekre érdemes figyelni.
A hiperpigmentáció (vagyis bizonyos bőrterületek fokozott sötétedése) gyakori esztétikai probléma, melynek kiváltó tényezői között előkelő helyen szerepel a napsugárzásnak való fokozott kitettség. Sajnos azonban az UV-sugarak ellen való védekezés nem biztos, hogy teljesen megoldja a helyzetet, ugyanis a bőr elszíneződését egyéb tényezők is indukálhatják.
Szerencsére nagyon elterjedtek lettek a natúr kozmetikumok, egyre többen keresik, a tudatos szépségápolás jegyében. Ugyanakkor nem mindenki van tisztában azzal, hogy a csomagoláson feltüntetett jelzések pontosan mit is jelentenek. Ebben a cikkünkben ezzel foglalkozunk egy kicsit részletesebben.
A penészesedés örök probléma lehet azokban a helyiségekben, ahol magas a páratartalom, és nem lehet rendszeresen szellőztetni természetes úton. Ez lokálisan és a környezetre nézve is negatívumokkal jár. Az egészségünkre sincs jó hatással, és szerkezetileg is károsíthatja az épületeket.
A díszkáposzta jól mutat télen a balkonládában. Ha ezekre figyelsz, túléli a szezont.
Mivel a kajszinak nagyon súlyos kórokozói vannak amelyek könnyen megtalálnak egy legyengült fát én nem ajánlom a már szinte kivágásra ítélt fa megtartását. Az élő fában ugyanis fennmaragnak ezek a kórokozók és megfertőzi a kertjében található többi kajszit is.
A közönséges luc (Pices exelsa) tipikusan hegyvidéki faj, páraigényes, hegyvidéki klímát és üde talaj kíván. Száraz, sovány városi klímába nem való. Ilyen helyen gyakran megtámadja a lucgubacstetű. Ennek feltűnő gubacsait rögtön észre lehet venni. A lucfenyő levéltetű jobban elbújik előlünk, tömeges elszaporodásával és szivogatásával a lucfenyő tűlevelei lehullanak, melyeket később sem tud pótolni. Amennyiben megtalálja a tűlevelek fonákán a tetveket, permetezzen ellene levéltetűírtó szerrel.
A szedernek hasonlóan a málnához, komoly vessző és levélbetegségeit ismerjük. <p>A levél fonákán kialakult sárga gyepet a szederrozsda okozza, amely a levél színén narancssárga foltot képez. <p>A vesszőn is több kórokozó gomba fertőz, ezek ellen komplex védekezés szükséges. A letermett vesszőket el kell távolítani és elégetni, tavasszal pedig 4-5 lombleveles kortól kell vegyszeres védekezést alkalmazni cineb, mankoceb, kaptán vagy benomil hatóanyagú szerrel, kiegészítve a vesszőkárosító rovarok elleni védelemmel is.
Cser Kiadó: Kertünk növényei sorozatból a Gyümölcsös Kert Mezőgazda Kiadó: Gyümölcsgazdák könyve; Integrált gyümölcstermesztés
A Bonsai fákkal óvatosan kell bánni. A bonsai két alapvető szabályozásra épül, a földmennyiség korlátozására és a rendszeres metszésre. Ha nagyobb edénybe ültetjük a növényt, könnyen előjöhetnek elfeledett tulajdonságai és ismét nagy leveleket és hajtásokat fog hozni. A talaj típusát egyébként a fa fajtája határozza meg, igényei az alap fajjal megegyeznek.