7111. Milyen tűzifákkal lehet a legjobban fűteni?
A fűtési szezon már javában tart. Mutatjuk, milyen tűzifákkal lehet a legjobban fűteni.
A fűtési szezon már javában tart. Mutatjuk, milyen tűzifákkal lehet a legjobban fűteni.
Hurutos vagy száraz köhögés, ami nem akar elmúlni? Mutatjuk a legjobb köhögés elleni gyógyteákat.
Bárkivel előfordulhat még a legnagyobb odafigyelés mellett is, hogy kedvenc orchideájának levele sárgulni kezd. Mutatjuk, mi állhat a háttérben.
Ha gyakran látjuk vendégül a barátainkat, családtagjainkat, akkor fontos, hogy odafigyeljünk néhány dologra.
A modern élet egyre rohanóbb, és sokan keresnek olyan nikotintermékeket, amelyek nemcsak hatékonyak, de praktikusak és diszkrétek is. A nikotinpárnák az utóbbi években népszerűvé váltak, és ezen belül a Pablo Mini egyre többek kedvence. De miért választják egyre többen a Pablo Mini nikotinpárnákat? Olvass tovább, hogy megismerd az előnyeit és miért érdemes kipróbálni ezt az innovatív terméket!
Két féleképpen lehet a mocsári hibiszkuszt szaporítani: 1. magvetéssel, lassabb folyamat és nem biztos, hogy fajtaazonos növény lesz a kis magoncból 2. feltételes tőosztással ősszel vagy kora tavasszal. Ezt óvatosan kell csinálni!
Kedves Feri! A vitorlavirág szereti a heti két bőséges öntözést. Ha a cserépből szorosan, sűrűn jönnek a hajtások, akkor célszerű szétültetni több cserépbe, hátha segít!
A rózsákat lehetőség szerint októberben ültessük át. Az átültetés helyén tápanyagdús, humuszos földdel töltsük fel az ültetőgödröt és jól öntözzük meg. A rózsa tövét 15-20 cm vastagságban kupacoljuk fel földdel - ezt a felkupacolást tavasszal szüntessük meg. Tél végén, kora tavasszal metsszük a rózsát!
Hogy vajon mennyire sínyli meg a növény az átültetést, az attól is függ, hogy mekkora... de a szomorúfűz jó eséllyel túléli a bolygatást. Ősszel ültessük át, miután minden levelét lehullajtotta - azaz a nedvkeringése leállt - , vagy tavasszal rügyfakadás előtt.
A dión kétféle kártétel látható: a leveleken a dió szemölcsös gubacsatka kártétele látható. Ez ellen rügypattanáskor ajánlott permetezni atkaölő szerekkel, pl.: Flumite, Nissorun, Sanmite, Omite . A levelek kifejlődésekor, ha megjelennek a feltúnő sárga szemülcsök, tehát a felszaporodásuk eleján érdemes a kezelést megismételni. Bár jelenlétük feltűnő, látványos, általában a fákat nem veszélyeztetik a gubacsatkák. A diótermés zöld buroklevelének elfeketedését okozhatják kórokozók is, de élettani okok is. A képről ez nem állapítható meg. A dió héján belül a termés elpusztulása, aszalódása elszíneződés kiséretében elsősorban élettani okokra vezethető vissza.