7111. Milyen tűzifákkal lehet a legjobban fűteni?
A fűtési szezon már javában tart. Mutatjuk, milyen tűzifákkal lehet a legjobban fűteni.
A fűtési szezon már javában tart. Mutatjuk, milyen tűzifákkal lehet a legjobban fűteni.
Hurutos vagy száraz köhögés, ami nem akar elmúlni? Mutatjuk a legjobb köhögés elleni gyógyteákat.
Bárkivel előfordulhat még a legnagyobb odafigyelés mellett is, hogy kedvenc orchideájának levele sárgulni kezd. Mutatjuk, mi állhat a háttérben.
Ha gyakran látjuk vendégül a barátainkat, családtagjainkat, akkor fontos, hogy odafigyeljünk néhány dologra.
A modern élet egyre rohanóbb, és sokan keresnek olyan nikotintermékeket, amelyek nemcsak hatékonyak, de praktikusak és diszkrétek is. A nikotinpárnák az utóbbi években népszerűvé váltak, és ezen belül a Pablo Mini egyre többek kedvence. De miért választják egyre többen a Pablo Mini nikotinpárnákat? Olvass tovább, hogy megismerd az előnyeit és miért érdemes kipróbálni ezt az innovatív terméket!
Üdvözlöm! A válasz terjedelme miatt ajánlanék figyelmébe egy linket, kérem olvassa el: http://netgarden.hu/index.php/haszonkert/38-az-alma-metszese Ez egy nagyon gyakorlatias dolog, ezért nehéz ezt "tankönyvből" megtanulni, de azt hiszem, ha betartja a leírtakat, akkor nem lehet nagy baj, illetve évek alatt belejön!
Üdvözlöm! Ezek a gyomírtó szerek kontakt típusú szerek, ami azt jelenti, hogy azt öli meg csak, ahová fújja! Nem kell kihagyni, csak óvatosan körbe fújni. A gyomírtást márciusban kezdje meg, és ahogy nő az "utánpótlás", akkor ismételje meg. Akár már most is elkezdheti. A Fozát, Gliphogan, Glialka jó választás! Ezek totális gyomírtó szerek. Az info@kertrendorseg.hu címre nyugodtan írjon, igyekszem válaszolni!
A jól kiválasztott, védett helyre való ültetéssel (pl. ház belső udvara, déli oldala) már megtettük az első, leghatékonyabb lépést. Amíg kicsi, a már javasolt tölgylombbal való laza (!) takarás hatékony, de nagyobb növénynél a takarás nehezen oldható meg. A kockázatot akkor vállaltuk, amikor megvettük kedvenc növényünket. Általános érvényű szabály, hogy olyan közeggel (pl. nád), ami alatt befülled, elrothad, nem kap fényt, nem javasoljuk a takarást. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Ájrin! Szerintem túlöntözés lehet, vagy valami fertőzés a talajban! Azt javaslom, hogy virágföldbe ültesse el úgy, hogy ne nyomkodja le nagyon a földet, hogy laza maradjon a talaj szerkezete és mérsékelten öntözze csak, szerintem így nem lesz baj.
Érdekes kérdés! Keresni kell egy másik jóval nehezebb cserepet,annak az aljába kell nagyobb nehéz kavicsokat tenni, majd ebbe belehelyezni a kérdéses cserepet. Így a növényes cserép a nehezebb oldalának fog dőlni de nem borul fel. A virágszárakat elvirágzás után visszavághatjuk úgy, hogy a növényen maradjon annyi virágszár amin látható legalább 3 szem.