7121. Mikulásvirág gondozása: ha ezekre figyelsz, túléli a karácsonyt
Mennyi vizet kell neki adni? Hova tegyem? Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy a mikulásvirágod sokáig meseszép maradjon.
Mennyi vizet kell neki adni? Hova tegyem? Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy a mikulásvirágod sokáig meseszép maradjon.
Közeleg a karácsony, és még egy bimbó sincsen a karácsonyi kaktuszon? Összegyűjtöttük, milyen gondozási hibák okozhatják.
A színek szerepe az emberi pszichében és a mindennapi életünkben is messze túlmutat azon, hogy csupán esztétikai élményként aposztrofáljuk őket. Gondoltál már arra, hogy a körülötted lévő színek tudat alatt is befolyásolják a hangulatodat, az energiádat, vagy akár azt is, hogy mennyire érzed otthonosan magad egy térben?
Hogy mi a kapcsolat a kognitív hanyatlás és az egészséges életmód között? Egy tanulmány pontosan ezt a kérdéskört vizsgálta a középkorú és az idős felnőttek körében Európa 14 országában. Hogy mire jutottak? Az alábbiakból kiderül.
A vezető pozícióban dolgozó emberekről az a kép él a fejünkben, hogy állandóan rohannak, értekezletről értekezletre járnak, jóformán az irodában éjszakáznak, és nincs egy percnyi szabadidejük sem.
Moníliás betegség. Ez a kórokozó elsosorban a bibén keresztül fertozi meg a virágot, majd – eljutva a hajtásba az egész termőrész pusztulását okozhatja. Fontos a fertőzött elszáradt hajtások, vesszők, ágak levágása és a beteg termés eltávolítása. Előnyös ha már fonnyadáskor levágjuk a fertőzött részeket az egészséges rész határán, hogy meggátoljuk a kórokozó még mélyebb behatolását a fás részekbe. Az őszi lombhullás utáni és a tavaszi fakadás előtti réztartalmú szerrel lemosó kezelést kell alkalmazni. A Topas dózisa: 0,5 l/ha vagy 5 ml/10 l víz. Ezt meg kell majd ismételni az első virágok kinyílásakor vagy közvetlenül előtte. A virágok kinyílásakor a hatóanyag már a virágrészeken belül legyen. A pontos leíráshoz a csatolt cikket javaslom. Édenkertész
A darazsak és a hangyák mindig a tetvek cukros ürülékére, a mézharmatra jönnek. A következőket lehet tenni: nézzék meg, van-e lapos, "tetűszerű" rovar a tuján. Ha igen, akkor ez az gond alapja. Alaposan, vízsugárral mossák át a növényt. Ezt követően permetezzék le Vektafid A-val (0,5-1%-os koncentrációban kijuttatva). Ez valamelyest visszaszorítja a kártevőt, de valószínűleg nem fog tökéletes megoldást jelenteni. A kezelések szükség szerint később megismételhetők. Ha csak fészek van a tuja tövében annak eltávolítása, hajnalban ajánlott, mikor a darazsak még gyengék. Édenkertész
A selyemakácnak van egy levélbolha kártevője, ami a levelek hátoldalán él nagy tömegben, és a fertőzés miatt szoktak a levelek lehullani. A képen a levélkék nem láthatók élesen, és csak a színét fotózta. Valószínű, hogy erről van szó.
Így a leírás és a fantáziám:) szerint: Háromlevelű csápvirág-Arisaema triphyllum. Észak-Amerikában őshonos. Gyönyörű virágaiért kedvelt faj, amely 1-3 levelet hoz. De ha tudna képet küldeni, akkor szinte tévedhetetlenül be lehetne azonosítani a szépséget! Édenkertész
Lehet, minden gond nélkül. A hajtásokat rá kell igazítani és a növény felfut rá.