7121. Mikulásvirág gondozása: ha ezekre figyelsz, túléli a karácsonyt
Mennyi vizet kell neki adni? Hova tegyem? Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy a mikulásvirágod sokáig meseszép maradjon.
Mennyi vizet kell neki adni? Hova tegyem? Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy a mikulásvirágod sokáig meseszép maradjon.
Közeleg a karácsony, és még egy bimbó sincsen a karácsonyi kaktuszon? Összegyűjtöttük, milyen gondozási hibák okozhatják.
A színek szerepe az emberi pszichében és a mindennapi életünkben is messze túlmutat azon, hogy csupán esztétikai élményként aposztrofáljuk őket. Gondoltál már arra, hogy a körülötted lévő színek tudat alatt is befolyásolják a hangulatodat, az energiádat, vagy akár azt is, hogy mennyire érzed otthonosan magad egy térben?
Hogy mi a kapcsolat a kognitív hanyatlás és az egészséges életmód között? Egy tanulmány pontosan ezt a kérdéskört vizsgálta a középkorú és az idős felnőttek körében Európa 14 országában. Hogy mire jutottak? Az alábbiakból kiderül.
A vezető pozícióban dolgozó emberekről az a kép él a fejünkben, hogy állandóan rohannak, értekezletről értekezletre járnak, jóformán az irodában éjszakáznak, és nincs egy percnyi szabadidejük sem.
A kertünkben saját retkünk felmagzott, majd a magokat újra elvetettük. Fogyasztható-e az egyeléskor kiszedett növény és zöldje?
A hangyák közvetlenül nem károsítják a fákat, és általában nem is jelennek meg azokon, csak másodlagosan. Gyakori a levelek hátoldalán kialakuló levéltetű telepek rejtett kialakulása, felszaporodása, és az általuk termelt mézharmat csalogatja a fára a hangyákat. Pajzstetvek is képeznek mézharmatot. Mindkét kártevő előfordulhat a gyümölcsfákon, ezek ellen kell védekeznie, utána a hangyák is eltünnek a fáról.
A Zamioculcas zamiifolia alapvetően levéldíszövényként tartott faj, de az idősebb példányok megfelelő tartás mellett kihozhatják torzsavirágzatukat. Mivel az eredeti élőhelyéhez szükséges körülményeket aligha tudunk neki biztosítani, így jellemző időszakot sem lehet megadni. Egy nagyobb rizómával rendelkező, szórt fényben tartott, sok leveles (15-20) növény már szobai körülmények közt is virágozhat.
Valószínűleg valami szívogató kártevő van jelen a növényen, a ragacsos, cukros váladékból erre tudok következtetni. Szabadba ki kellene vinni, árnyékba és néhány napos időközönként lefújni kontakt és/vagy felszívódó rovarölő permetszerrel.
Sajnos ebben a kérdésben biztos javaslatot nem tudok mondani, érdemes lenne az algaölőszer gyártóját vagy forgalmazóját kérdezni. Azt javasolnám azonban, hogy mindenképpen le kellene halászni a tetejéről az elhalt algatömeget, plusz emellett valami kerti tóba való szűrő is jót tenne a vízminőségnek.