7141. 5 növény, ami szerencsét hoz nem csak szilveszterkor
A hagyomány szerint ezekkel a növényekkel bevonzhatod a szerencsét.
A hagyomány szerint ezekkel a növényekkel bevonzhatod a szerencsét.
Az almafák metszése az egyik legfontosabb kerti munkák közé tartozik, amely jelentősen hozzájárulhat a fa egészséges fejlődéséhez és a bő terméshozamhoz. Az időzítés kulcsfontosságú, hiszen a helytelen időpontban végzett metszés kárt tehet a fában. De vajon lehet-e januárban metszeni az almafát?
Vannak olyan zöldségek, amelyek magvait már januárban el lehet vetni. Mutatjuk.
A kutyák természetüknél fogva kíváncsiak, így gyakran orrukat vagy éppen fogaikat használják a környezetük felfedezésére. Sok esetben azonban olyan növényekkel találkozhatnak, amelyek károsak vagy akár mérgezőek is lehetnek számukra.
Az online marketing ma már elengedhetetlen a vállalkozások sikeréhez, különösen a kertészeti és növénybolti szektorban, ahol az ügyfelek egyre inkább az interneten keresnek inspirációt, termékeket és szolgáltatásokat.
A leírás alapján nem világos, hogy milyen örökzöldre gondol. A tűleveleket érintő betegségei csak a tűlevelekkel rendelkező (Abies, Picea, Pinus, Pseudotsuga, stb.) fajoknak vannak. A tujákat és hamisciprusokat leggyakrabban gombabetegség károsítja, amire a már bevált permetszereket javasoljuk.
A május eleji fagyok már a gyümölcsöt érték, azt ritkították meg. Az azóta fejlődő gyümölcsök érnek tovább, amelyekben fagykár keletkezett, az most lehullik. A betegséget észre lehet venni a fán, vagy a levelein is. A természetes hullás nem okoz jelentős mértékű ritkulást.
Az aggodalom érthető. Permetezésnél az epret érdemes lett volna takarással védeni. A szer élelmezési várakozási ideje 14 nap, de mégsem tanácsos a pár szem eper elfogyasztása, mert nem tudni mennyi a szermaradvány a gyümölcsben. A többi gyümölcsöt (málna, ribizli...) már nyugodtan fogyaszthatják - persze ha előtte nem történik permetezés.
Kedves Gulypán! A benti körülmények után nem szabad hirtelen kiültetni a növényeket. Fokozatosan kell a kinti időjárási viszonyokhoz szoktatni. Valószínű ok, a hirtelen bekövetkezett közvetlen napsugárzás. Megégtek a levelei, az új hajtások meg beszáradtak, nem tudnak kifejlődni. Változtatni kellene a helyen. A rendszeres tápldatozás nem oldja meg a problémát. A hirtelen nagy mennyiségben adagolt tápoldat is okozhat levélhullást, és a növény növekedése is leállhat. Az átültetett növényeket az első időszakban nem szabad tápldatozni, míg gyökere meg nem erősödik. Szigorúan be kell tartani az adagolást. Üdvözlettel, Vasvári János zsolt
Tisztelt Orlai Gábor! A képen nem derül ki, hogy mekkora a cserép, de gyanítom, hogy 6-cm körül van. A képen egy fiatal tenyérarália (Dizygotheca elegantissima) van. Világos, de nagyon párás hely kell neki, pl. fűrdőszoba. 25-28 °C a megfelelő, a talajok közül inkább a tőzegesebbet szereti. Kapcsolódó cikk: Tenyérarália (Dizygotheca elegantissima)