7161. Mikor érdemes vetni a paradicsom-és paprikamagokat palántának?
Eláruljuk, hogy januárban már érdemes-e elvetni a paradicsom-és paprikamagokat.
Eláruljuk, hogy januárban már érdemes-e elvetni a paradicsom-és paprikamagokat.
Az orchidea az egyik legkedveltebb szobanövény, amely gyönyörű virágaival hódít. Azonban ahhoz, hogy hosszan élvezhessük ezeknek a növényeknek a szépségét, kulcsfontosságú, hogy helyesen öntözzük.
A mikulásvirágot a karácsonyi szezon után érdemes megmetszeni. Mutatjuk, hogyan.
A hormonális egyensúly megléte elengedhetetlen ahhoz, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. Amikor felborul az ösztrogén-progeszteron balansz, előbb-utóbb jelentkeznek a kellemetlennél kellemetlenebb tünetek.
Amikor kisbaba születik, a családtagok is igyekeznek sok mindennel hozzájárulni a helyzethez, segíteni az újdonsült szülőket. Vannak, akik a szabadidejüket feláldozva tudják támogatni az anyukát és apukát, így könnyítve meg a helyzetüket.
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos