7171. Lehet januárban rózsát metszeni? Elmondjuk
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
Melyik madarakat kell etetni, és melyiket nem? Miért okozhat gondot, ha egy odút felszámolunk?
Mutatjuk, hogyan állj neki tél végén, kora tavasszal az egyszertermő málna metszésének.
Képzeljünk el egy várost, ahol nemcsak a nagyobb fejlesztések, hanem a kisebb, közösségi ötletek is épp olyan fontosak. Egy várost, ahol az emberek nemcsak lakók, hanem aktív résztvevők is a környezetük formálásában. Budapest pontosan ilyen hely. A közösségi költségvetés kezdeményezése évről évre lehetőséget nyújt arra, hogy bárki, akinek van egy jó ötlete, hozzájárulhasson ahhoz, hogy a főváros még élhetőbb és szerethetőbb legyen.
A cseresznyefa metszése kulcsfontosságú annak érdekében, hogy egészséges maradjon, bő termést hozzon és megfelelő formájú legyen.
Két növényfajtát ajánlok a rézsű megfogására. Az egyik a Symphoricarpus Chenaultii "Hankook" hóbogyó fajta, a másik a Lonicera nitida "Maigrün´ nevű lonc fajta. A hóbogyónak lazább, a loncnak tömöttebb, örökzöld hajtásrendszere van. Mindkettő nyírható, alakítható talajtakaró cserje fajta.
Igen, érdemes mulcsként szalmát vagy friss fűnyesedéket teríteni a szamócatövek köré, ez nem csak a termést védi meg a koszolódástól, hanem a talajt is nedvesen és porhanyósan tartja, a gyomok is kevésbé fejlődnek alóla. A fenyők tűlevele nem igazán jó megoldás, mert nagyon lassan bomlik le. A mulcs egyetlen hátránya lehet, hogy esetleg kisebb rágcsálók szívesen beköltöznek a szamócásba, de ez kiskertekben nem igazán szokott gondot okozni inkább nagyobb epertáblákban. További ötleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
A nyári nárciszt nem tudjuk név alapján azonosítani de a másik kettő faj nem télálló fel kell szedni a hagymáit és pihentetni télire.
A vashiányt gyorsan enyhíteni lombpermetezéseel lehet, ezért azt a módszert javaslom. Amikor a növények lombtömege gyorsan nő meg, ekkor szokott a relatív vashiány fellépni a meszes talajokon, erre a későbbiekben is számathat. A lombpermetezést általában 2-3 hetente indokolt megismételni, de most 2x hetente adja a növényeinek. A talajba juttatott vasnak csak töredéke és hónapok múlva jut a növényhez. Javaslom, hogy Wuxal szuper kombinált műtrágyát is próbálja ki lombpermetezésre: ez nem csak vasat, hanem más elemeket is tartalmaz. A növényeknek is harmonikus tápelem ellátásra van szükségük, ha egy elemmel bőven ellátom, akkor egy másik relatív hiánya fog jelentkezni tünetekkel.
A frissen lecsapott légy természetesen megfelelő a légycsapónak. Általános, hogy a csapó méretének kb. 2/3-a az a méret, amiért érdemes a növénynek összecsukódnia. Se túl kicsit, se túl nagyot nem érdemes beletenni. Amúgy, ha egyáltalán nincs etetve, akkor is töretlen a fejlődése, persze, ha az egyéb igényei ki vannak elégitve!