7171. Lehet januárban rózsát metszeni? Elmondjuk
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
Melyik madarakat kell etetni, és melyiket nem? Miért okozhat gondot, ha egy odút felszámolunk?
Mutatjuk, hogyan állj neki tél végén, kora tavasszal az egyszertermő málna metszésének.
Képzeljünk el egy várost, ahol nemcsak a nagyobb fejlesztések, hanem a kisebb, közösségi ötletek is épp olyan fontosak. Egy várost, ahol az emberek nemcsak lakók, hanem aktív résztvevők is a környezetük formálásában. Budapest pontosan ilyen hely. A közösségi költségvetés kezdeményezése évről évre lehetőséget nyújt arra, hogy bárki, akinek van egy jó ötlete, hozzájárulhasson ahhoz, hogy a főváros még élhetőbb és szerethetőbb legyen.
A cseresznyefa metszése kulcsfontosságú annak érdekében, hogy egészséges maradjon, bő termést hozzon és megfelelő formájú legyen.
Két féleképpen lehet a mocsári hibiszkuszt szaporítani: 1. magvetéssel, lassabb folyamat és nem biztos, hogy fajtaazonos növény lesz a kis magoncból 2. feltételes tőosztással ősszel vagy kora tavasszal. Ezt óvatosan kell csinálni!
Kedves Feri! A vitorlavirág szereti a heti két bőséges öntözést. Ha a cserépből szorosan, sűrűn jönnek a hajtások, akkor célszerű szétültetni több cserépbe, hátha segít!
A rózsákat lehetőség szerint októberben ültessük át. Az átültetés helyén tápanyagdús, humuszos földdel töltsük fel az ültetőgödröt és jól öntözzük meg. A rózsa tövét 15-20 cm vastagságban kupacoljuk fel földdel - ezt a felkupacolást tavasszal szüntessük meg. Tél végén, kora tavasszal metsszük a rózsát!
Hogy vajon mennyire sínyli meg a növény az átültetést, az attól is függ, hogy mekkora... de a szomorúfűz jó eséllyel túléli a bolygatást. Ősszel ültessük át, miután minden levelét lehullajtotta - azaz a nedvkeringése leállt - , vagy tavasszal rügyfakadás előtt.
A dión kétféle kártétel látható: a leveleken a dió szemölcsös gubacsatka kártétele látható. Ez ellen rügypattanáskor ajánlott permetezni atkaölő szerekkel, pl.: Flumite, Nissorun, Sanmite, Omite . A levelek kifejlődésekor, ha megjelennek a feltúnő sárga szemülcsök, tehát a felszaporodásuk eleján érdemes a kezelést megismételni. Bár jelenlétük feltűnő, látványos, általában a fákat nem veszélyeztetik a gubacsatkák. A diótermés zöld buroklevelének elfeketedését okozhatják kórokozók is, de élettani okok is. A képről ez nem állapítható meg. A dió héján belül a termés elpusztulása, aszalódása elszíneződés kiséretében elsősorban élettani okokra vezethető vissza.