7171. Lehet januárban rózsát metszeni? Elmondjuk
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
Melyik madarakat kell etetni, és melyiket nem? Miért okozhat gondot, ha egy odút felszámolunk?
Mutatjuk, hogyan állj neki tél végén, kora tavasszal az egyszertermő málna metszésének.
Képzeljünk el egy várost, ahol nemcsak a nagyobb fejlesztések, hanem a kisebb, közösségi ötletek is épp olyan fontosak. Egy várost, ahol az emberek nemcsak lakók, hanem aktív résztvevők is a környezetük formálásában. Budapest pontosan ilyen hely. A közösségi költségvetés kezdeményezése évről évre lehetőséget nyújt arra, hogy bárki, akinek van egy jó ötlete, hozzájárulhasson ahhoz, hogy a főváros még élhetőbb és szerethetőbb legyen.
A cseresznyefa metszése kulcsfontosságú annak érdekében, hogy egészséges maradjon, bő termést hozzon és megfelelő formájú legyen.
Kedves József! Sajnos a májusi fagy a szőlő, burgonya egyéb vetemények mellett a diófáknál is nagy kárt okozott. A diófa nem fagyott meg, tehát tovább él és új rügyek is még az idén megjelennek rajta. Az ember sajnálja a növényt ha fagy éri, de ez ellen nem lehet védekezni. Érdemes lenne növénykondícionáló lombtrágyát alkalmazni, hogy a stresszhatást jobban elviselje (például Biofit). A kertészkedéshez sok örömet kívánok!
Kedves Kérdező! A meztelencsigák elleni védekezés nagyon sokaknag probléma. Csodaszer nincs ellenük, éppen ezért a védekezés folyamatos kell legyen. Ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeket a csigák elleni védekezéssel kapcsolatban. Megjegyzés: habár saját magam még nem próbáltam ki, de egyik olvasónk a következő megoldást ajánlotta, ami neki megoldotta a problémáját. A hozzászólását az első cikkünk alján, mint hozzászólás olvashatja el, érdemes kipróbálni! Hogyan védekezzünk a meztelencsigák ellen? Mit tegyünk a csigákkal a kertünkben? Macskabagoly, csiga, cickány, egér a kertemben! Mit tegyek?
Kedves Dénes Hajnalka! Az adott helyre ideális választás lenne a rózsaloncok (Weigela florida) közül választani. A rózsaloncok eltérő levél -és virágszínekben kaphatók, több alacsonyabbra növő fajta is megtalálható a széles fajtakínálatban. A különbötő fajták igényeiben nagyjából megegyeznek, a növekedési erélyük és végleges magasságuk viszont eltérő lehet. Az Ön számára ültetésre ajánlom a Weigela florida 'Nana Variegata', 'Nana Purpurea', 'Alexandra', 'Coultalor', 'Eva Rathke', 'Victoria' és 'Rosea' fajtákat. A kérdésből nem derül, ki, hogy mekkora magasság az ami még nem veszélyezteti a kilátást, az előbbiekben felsorolt fajták 1-1,5 m magasra nőnek. 1,5-2 méteres magasságot érnek el a 'Lucifer', 'Variegata', 'Red Prince', 'Newport Red' és 'Candida' fajták. A rózsaloncok májustól nyitják virágaikat, elvirágzás utáni visszametszés esetén nyár végi-szeptemberi utóvirágzás érhető el. Eredményes kertészkedést kívánunk!
Tisztelt Anszan! Mindenképpen egy kis koronájú, alacsonyabb végmagassággal rendelkező díszfa ültetését javaslom. Az 1x1 m a fa vízfelvételéhez viszonylag kis terület, a talaj vizfelvételi lehetőségét két módon lehetne növelni: 1. gyeprácsos burkolat lerakásával a fa körüli területen, 2. a fa gyökérzetének közelében egy gégecső elhelyezésével oldható meg a csapadék utánpótlása. Például a következő fák ültetését javaslom: Acer pl. Globosum (gömbjuhar), Caragana arborescens (sárga borsófa), Crataegus car. Carrierei (fényeslevelű galagonya), Crataegus laev. Paul' Scarlet, Fraxinus ornus Mecsek (gömbkőris), Malus (díszalma) fajok (Eleyi, Royalty, Everest), Prunus fr. Globosa (gömb csepleszmeggy), Pyrus cal. Chanticleer (díszkörte). Sikerekben gazdag kertészkedést kívánunk!
Tisztelt Csupák József! Nagyon érdekes volt olvasni a lánc és a kapa mértékegységet, amelyek nagysága területenként különböző. A mezőgazdaságilag nem művelt területet a talajművelés előtt totális gyomirtó szerrel kell kezelni. Ilyen szer többek között a Medallon Prémium. Kiváló hatású az olyan gyomok ellen is, mint a csillagpázsit, az acat és a tarack. Levélen keresztül felszívódó szer, így a növényre kell kijuttatni a szer flakonján feltüntetett dózisban. Az adagolást ajánlatos betartani, de az elburjánzott területen lehetséges, hogy kb 50%-kal növelni kell a szer mennyiségét. A kertészkedéshez, szőlőműveléshez sok örömet kívánok!