7191. Február elején még lehet tulipánt, nárciszt ültetni?
Bár az időpont nem feltétlen ideális a tavaszi hagymások ültetéséhez, de még nem késő.
Bár az időpont nem feltétlen ideális a tavaszi hagymások ültetéséhez, de még nem késő.
A természet közelsége minden szempontból olyan dolog, amihez szeretünk ragaszkodni. A kertes ház tulajdonosai számára ez mindennél többet jelent, ami tökéletes alapot ad ahhoz is, hogy a kerítés is “zöld” legyen, ne csak az udvar.
A különféle reklámeszközök önmagukban is ütősek és hatásosak lehetnek. Sokat számít azonban az is, hogy egy-egy termék milyen környezetben és milyen módszerrel kerül elrendezésre.
A járművek kipufogórendszere gyakran elhanyagolt terület, pedig egy új festékréteggel jelentősen növelhetjük az élettartamát. Az autózás és motorozás szerelmesei jól tudják, hogy nem csak a motor és egyéb mechanikai részek karbantartása fontos, hanem az is, hogy a kipufogórendszer hosszú távon megőrizze funkcionális és esztétikai értékét.
Dől a paradicsompalánta? Esetleg foltosak a levelei? Mutatjuk, mi lehet az oka.
Tisztelt Kertbarát! A leírtakban a teleltetési hőmérséklet megfelelő a növényt érdemes mindig egy helyen teleltetni és nem változtatni a helyén. Ha a cserepét kinőtte akkor általában tápanyag és a vas hiánya szokott fellépni. A növényt ősszel (szeptember) kellene átültetni nagyobb cserépbe, és tápdús talajba. Addig kéthetente tápoldatozni, (N:P:K:Mg) és vasoldatozni (Fe) lenne szükséges ahhoz hogy a növény jobban tudjon fejlődni és ne hullajtsa a levelét. Jó kertészkedést Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
A rózsaloncot az alábbiak szerint és a következő időpontokban érdemes metszeni: A rózsalonc január-februári metszéseHa meg akarja fiatalítani a rózsaloncot, akkor a legjobb, ha január-februárban teszi, amikor már nem fagy. Ha a dísznövény túl nagyra nõtt, vagy netán elöregedett, akkor fiatalító metszést is végezhet rajta.Fiatalító metszés alkalmával 3-5 év leforgása alatt az idõs bokor minden egyes ágát teljesen le kell vágni, de ennek tervszerûen kell végbemennie. Azt, hogy melyik évben melyik ágat metszi meg, elõre meg kell határoznia. Ne a cserje külsõ oldalán kezdje a metszést, hanem a belsején. Az ágakat az egész cserjében egyenletesen elosztva, kb. 30-40 cm-es magasságig vágja vissza, lehetõség szerint röviddel egy olyan szem fölött, amely kifelé néz.Ha úgy döntött, hogy a rózsaloncot 3 év alatt fiatalítja meg, akkor az elsõ évben az ágak 1/3-átA rózsalonc június-júliusi metszéseHa úgy találja, hogy túl szélesre vagy túl magasra nõttek a rózsalonc ágai, akkor június-júliusban, (közvetlenül) a virágzás után vissza is vághatja azokat.
A vándorpoloska lárváját parazitálja a Trichopoda pennipes nevű fürkészlégy, petéjét pedig a Trissolcus basalis nevű fürkészdarázs, melyeket Ausztráliában elterjedten használnak biológiai védekezésre. Vegyszermentes technológiaként Kaliforniában alkalmazzák a „csalinövényeket”. A paradicsom mellé a vándorpoloska által kedvelt pillangós növényeket, lóbabot, babot vetnek. A csalinövényt még azelőtt szükséges a területről eltávolítani, feltakarmányozni, mielőtt azon a lárvák szárnyas poloskává válnak és betelepednek a megvédendő paradicsomra.
Elég sötét helyen van, így kellene tartani: Ültesse át egy másik cserépbe, humuszban gazdag talajba. Ajánlatos alátétet helyezni a cserép alá, amely felfogja a felesleges öntözővizet. Két öntözés között hagyja kiszáradni a talajt. Keressen a Déligesztenyének egy meleg és fényes helyet. 18-23°C közötti hőmérséklet optimális a növény számára. Ügyeljen arra, hogy sose legyen 10°C-nál alacsonyabb hőmérsékleten. Rendszeresen, hetente egyszer öntözze meg a Déligesztenyét (Castanospermum australe). A napsütéstől függően olykor több vizet igényel. A Déligesztenye nem igényel sok törősést, mindössze arra ügyejen, hogy a vízellátása valóban rendszeres legyen.Tavasszal és nyáron egy kevés zöldnövényeknek való tápoldatot az öntözővízhez, így a növény szépen fejlődik majd. Amennyiben azt szeretné, hogy a Déligesztenye nagyobb nőjön, úgy ültesse át egy nagyobb cserépbe. Kis cserépben kompakt termetű marad.Egy-egy nyári zápor alkalmából állítsa ki a növényt a szabadba, így a zápor lemossa a levelekre lerakódott port. Ugyanebből a célból olykor permetezze be esővízzel.Déligesztenye virágzásaAmennyiben télen szarazabb és hűvösebb körülmények között tartja a Déligesztenyét, úgy előfordulhat, hogy sárga-piros pillangós virágokat bont a későbbiek folyamán. Sajnos a szobanövényként tartott Déligesztenye csak nagyon ritkán virágzik, a növény legfőbb díszítőértéké a fényes levélzete adja.
Üdvözlöm! Nem derül ki, hogy a növényt kivette a vázából vagy még abban van. Azonnal ki kell venni belőle ugyanis a természetben nem üvegvázában lakik. A leírtak alapján biztos,hogy nem locsolta túl, egyszerűen arról van szó, hogy a növényt kiragadták az addigi életteréből a fél világon keresztül, ki tudja milyen körülmények között szállitgatták amíg el nem jutott önhöz.. A hirtelen változások miatti stressz okozta a korai elvirágzást(és az üvegváza ha valóban napra is került)!Ha megszokja az új klímát helyre fog jönni! A további tartásmódot annyiban változtatnám, hogy ne tegye tűző napra inkább valamilyen szűrt árnyékosabb helyre a nyár folyamán és az őszi időszak közeledtével tehetjük a már gyengülő napsütésre. A mi nyaraink száraz klímája miatt akár naponta is beáztathatja 10-15 percre ettől nem lesz baja sőt. A tápoldat típusa nemigen számít inkább annak tartalmára kell figyelnie. Bármely gazdaboltban kérheti az alábbi feltételekkel:az N-P-K- arány legyen közel azonos pl.10-10-10 vagy 20-20-20 szinte mindegy és lombtrágyaként is használható legyen. Az ebből a szerből készített keverék legyen gyenge erősségű(a csomagoláson feltüntetett javaslatnak mondjuk csak a fele mennyiség). Az így készített tápos vízbe akár áztathatjuk is hetente 1x vagy kézi permetezővel fújjuk a növényre akár 3-4 naponta. Sok sikert