7191. Február elején még lehet tulipánt, nárciszt ültetni?
Bár az időpont nem feltétlen ideális a tavaszi hagymások ültetéséhez, de még nem késő.
Bár az időpont nem feltétlen ideális a tavaszi hagymások ültetéséhez, de még nem késő.
A természet közelsége minden szempontból olyan dolog, amihez szeretünk ragaszkodni. A kertes ház tulajdonosai számára ez mindennél többet jelent, ami tökéletes alapot ad ahhoz is, hogy a kerítés is “zöld” legyen, ne csak az udvar.
A különféle reklámeszközök önmagukban is ütősek és hatásosak lehetnek. Sokat számít azonban az is, hogy egy-egy termék milyen környezetben és milyen módszerrel kerül elrendezésre.
A járművek kipufogórendszere gyakran elhanyagolt terület, pedig egy új festékréteggel jelentősen növelhetjük az élettartamát. Az autózás és motorozás szerelmesei jól tudják, hogy nem csak a motor és egyéb mechanikai részek karbantartása fontos, hanem az is, hogy a kipufogórendszer hosszú távon megőrizze funkcionális és esztétikai értékét.
Dől a paradicsompalánta? Esetleg foltosak a levelei? Mutatjuk, mi lehet az oka.
Az alábbi címen elérhető, a kérdésre a válasz. Ott egy F. benjamina szaporítása után érdeklődtek, de ez megegyezik a F. elastica szaporításával.
Kimondottan hazai fafajok termesztéséről szóló szakkönyvet nem ismerek, talán legközelebb áll a témához a hazai útsorfákról szóló kiadvány. Sajnos bolti forgalomban nem találkoztam vele, de a Kertészeti Egyetem dísznövénytanszékén árusítják, illetve a soproni Erdészeti egyetemen lehetne még próbálkozni.
A platánlevelek keverhetők komposztba, csak tudnunk kell, hogy valóban lassabban bomlanak le. Mérgező anyagot szerintem csak azáltal tartalmaznak, hogy forgalmas utak mentén sokkal több nehézfém rakódhat leveleikbe. Ha családi háznál nő, szerintem belekeverhető a komposztba.
A képen látható tarka sárkányfa (Dracaena marginata) elég rossz állapotban van. Ha szára puha, nyúlos, akkor valószínű, hogy a túlöntözés hatására el kezdett rohadni. A dracénák általában sokat tűrő, kipróbált növények, ezért is alkalmazzák gyakran irodákban, üzletekben. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de szerintem nem érdemes tovább próbálkozni ezzel a példánnyal.
Az áfonya legjobban 4,8 és 5,2 pH-jú talajon tud fejlődni. Az egy négyzetméteres talajjavítás valószínű, hogy elegendő számára, csak arra kell figyelni, hogy ez a későbbiekben se veszítsen savanyúságából. (Ne locsolja csapvízzel, trágyázáshoz savanyú kémhatású mulcsot használjon). Ha a talaj túl meszessé válna számára, azt sárguló levelekkel jelezni fogja.