7206. Milyen gyümölcsfákat nem érdemes koratavasszal megmetszeni?
Nem minden fa esetében ajánlott a koratavaszi metszés, mivel egyes fajták érzékenyek a hirtelen beavatkozásra, és akár maradandó károsodást is szenvedhetnek.
Nem minden fa esetében ajánlott a koratavaszi metszés, mivel egyes fajták érzékenyek a hirtelen beavatkozásra, és akár maradandó károsodást is szenvedhetnek.
Ahogy az első tavaszi napsugarak felmelegítik a kertet, elérkezik az ideje, hogy az örökzöldek is megkapják a megérdemelt támogatást. A tuja, a babérmeggy és a leylandi ciprus gyönyörű, élénkzöld lombozata csak akkor őrizhető meg hosszútávon, ha megfelelő tápanyagokhoz jutnak a növények. A nyomelemhiány sokszor csak akkor válik láthatóvá, amikor már komoly károk keletkeztek a növényben. De sok esetben visszafordíthatóak a negatív folyamatok tudatos beavatkozással.
A tavaszi tőzike (Leucojum vernum) egy gyönyörű, korán nyíló hagymás növény, amely a hóvirág rokona. Apró, harang alakú fehér virágai zöldes sziromvégekkel díszítettek, és kellemes látványt nyújtanak a tavaszi kertben. Nézzük meg, hogyan ültessük, milyen helyet kedvel, és hogyan szaporíthatjuk ezt a bájos virágot!
Megérkeztél az otthonodhoz, és az első tárgy, amellyel kapcsolatba lépsz, az nem más, mint a lábtörlő. Bár apró kiegészítőnek tűnik, mégis óriási szerepet tölt be a tisztaság és az esztétika terén. Vajon mit érdemes figyelembe venni, amikor új lábtörlőt választasz?
Az itthoni közeg időnként unalmassá válhat, így természetes, hogy olykor szükségünk van rá, hogy másfajta környezetben töltsük az időnket. Ekkor persze felmerülhet a kérdés: hova tegyük a kutyát, amíg mi elutazunk?
Fenyő mikorrhizás gomba, lucosainkban nyár végén és ősszel bőven terem. Tompán húsos kalapját húsbarna, vörösesbarna nemezes pikkelyek fedik. Kalapjának a széle sokáig begöngyölt szakállas. Lemezei fehéresből halvány húsbarnára színeződnek. Tönkjének belseje csövesedő.Kesernyés ízű,nem ehető gomba.
Üdvözlöm! A kánnát (Canna generalis), valóban vissza kell vágni és a rizómákat száraz szellőztethető helyen (Pl.: pince) kell teleltetni tavaszig, a talaj menti fagyok elmúlásáig! A dézsás kánnákat visszavágva, pincében kell teleltetni, vizet semelyik esetben nem igényelnek! A muskátlikat ajánlatos tavasszal visszavágni, de javaslom, hogy ne teleltesse, vegyen újakat tavasszal, mert sosem lesz olyan szép, mint eredetileg!
Október végéig. De néhány trükk a hagymák ültetéséhez: 1. Jácint téli virágoztatása:Ha az ősszel megvásárolt jácint hagymákat 3 hónapra a hűtőbe tesszük száraz papírzacskóban (5 fok körüli hőmérsékletre), akkor ezzel előre tudjuk hozni a jácint virágzási idejét és már januárban/februárban virágzó, illatos jácint lehet a lakásunkban. Az ültetés után tegyük a cserepet hűvös, sötét helyre és tartsuk földjét nedvesen. 3-4 hét elmúltával megindul a rügyképződés, ekkor vigyük a cserepet világos, szobahőmérsékletű helyre és locsoljuk rendszeresen. A virágzás azonban annyira kimeríti a hagymát, hogy ha azt akarjuk, hogy túlélje ezt a beavatkozást, akkor elvirágzás után ültessük ki azonnal a kertbe, ahol újból erőre kaphat. 2. Hagymások egymás fölé ültetése: Jobban kihasználhatjuk és egy területen akár többször is virágzó növényeket láthatunk, ha a hagymásokat egymás alá és fölé ültetjük. Ha azt akarjuk, hogy különböző időben nyíljanak a hagymások, akkor érdemes eltérő tenyészidejű fajokat együtt ültetni, pl. korai krókuszt tulipánnal vagy jácinttal. Ha azt akarjuk, hogy vegyesen, de egyszerre nyíljanak, akkor azonos időben nyíló fajtákat ültessünk együtt. Ezt megtehetjük konténerben és szabad földön is. 3. Tavaszi hagymások a teraszon: Ha szeretnénk tavasszal a teraszon vagy a lakásban is virágzó tulipánokat, nárciszokat, krókuszokat vagy jácintokat látni magunk körül, ezt könnyen megtehetjük azáltal, hogy az ősszel cserépbe vagy virágládába ültetett hagymásokat télire a kert földjébe süllyesztjük. Itt a hagyma biológiai egyensúlyához szükséges tápanyagokat, nedvességet és hideget is megkapja és egyúttal védve van a kifagyás ellen is. Amikor tavasszal a rűgy kibújik a földből, kiemelhetjük a cserepet vagy virágládát és kitehetjük a teraszra, vagy bevihetjük a télikertbe és lakásba. Természetesen ezután már a mi dolgunk, hogy a földjét nedvesen tartsuk.Elvirágzás után ültessük ki őket a kertbe, hogy a hagymák megerősödjenek.
Nem muszáj megvárni.
A fákon vagy bokrokon fonalak láthatók. Ezalatt számos moly található, amelyek a leveleket vagy a bimbókat rágják. Pókok, pókhálós almamolyok, stb. Ha legközelebb tapasztal ilyet, jól jön az olyan természetes ellenségek támogatása, mint madarak vagy fürkészdarazsak. Közvetlen intézkedések: Már nyáron minden fonalat el kell távolítani, és el kell égetni. Le kell rázni a hernyókat, és meg kell semmisíteni azokat.Bazillus thuringiensis (bio-gazdálkodásoknál engedélyezett) preparátum alkalmazása a hernyók ellen.