7241. Az öntapadós címkék szerepe az üzleti világban
A modern üzleti világban aligha találni olyan vállalkozást, amely ne találkozna a címkézés kihívásával.
A modern üzleti világban aligha találni olyan vállalkozást, amely ne találkozna a címkézés kihívásával.
A kertészkedés örömeit gyakran zavarhatják meg a földből előtörő vakondtúrások, amelyek bár aranyos kis állatok munkálkodásának eredményei, jelentős bosszúságot okozhatnak a kertészeknek.
A kert tavasszal, az első virágok megjelenésével kel igazán életre. Az évszak legkorábban nyíló növényei nemcsak szemet gyönyörködtető látványt nyújtanak, hanem a kert ökoszisztémájának fenntartásához is hozzájárulnak. Az alábbiakban három olyan növényt mutatunk be, amelyeket nyugodtan kiültethetsz a tavaszi virágágyásokba.
Egy kert nagy ajándék, különösen tavasszal, amikor végre odakint élvezhetjük a jó időt. Hogy talpalatnyi saját földünket arra használjuk, hogy méhlegelőt építsünk ki benne, a gyerekekkel labdázzunk, vagy mértani pontossággal elrendezett angolkertet alakítsunk ki benne a bokrokból, az csakis rajtunk és az egyedi elképzeléseinken, igényeinken múlik, egy dolog azonban biztos: egy elhanyagolt kert látványa lehangoló tud lenni,. Szerencsére némi tervezéssel, előkészülettel és a megfelelő szakértelem igénybevételével a kertek új életre kelthetők, az eredményt pedig az egész család élvezni fogja. A gondosan kialakított és tisztán tartott udvar a ház kiterjesztése, egy olyan tér, ahol pihenhetünk, kikapcsolódhatunk, vagy akár közösségi életet élhetünk. De hogyan is kezdjünk neki, ha a kert inkább dzsungelre emlékeztet, mint idilli zöldövezetre?
A legkisebb kertből és teraszból is kényelmes szabadtéri otthon varázsolható, amihez sokféle stílusos és praktikus kerti bútor közül válogathatnunk. Az idei trendek a multifunkcionalitást és az esztétikumot helyezik előtérbe. Kis térben az összecsukható alumínium balkonszett és a többfunkciós grillasztal a tökéletes választás, míg tágasabb helyeken a dizájnos fa vagy műrattan garnitúrák, sarokkanapék és kinyitható étkezőasztalok biztosítják a kényelmet.
Üdvözlöm! Az UV szűrést ilyen mennyiségben nem javaslom, mert a növényeknek szüksége van erre a sugárzásra a természetes fejlődéshez. Sajnos nem jut eszembe más, mint a zamionpálma és az anyósnyelv. Az aloe vera tűző napon megég, esetében a déli napot mindenképp kerülni kell. A pozsgás, szukkulens növények bírják ezeket a körülményeket, de ezek jellemzően alacsony növekedésűek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Márta! Március első felében kell metszeni. A hosszúnak vélt hajtásokat nyugodtan vágja vissza akár a felére. Néhány hét alatt ki fog hajtani. A levágott hajtásokat érdemes gyökereztetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Kertbarát! A meglévő zöld állományt átvizsgálva megkel ítélni, hogy az elhalt ágak levagdosása után marad e annyi zöld ág, hogy az a növény díszítő funkcióját még eltudja látni. Egy próbát mindenképpen megér, legfeljebb ha nem kielégítő az eredmény, akkor is kilehet vágni.Sajnos az örökzöldek gondozásának hiánya legyengültséget hoz magával és mint a betegség, mint a kártevők martalékául esik. Amennyiben mégis kivágásra kerül a sor, akkor az új állományt, ami a helyére kerül rendszeresen legyen tavasszal és ősszel táplálva, permetezve nyáron ritkán , de kiadósan öntözve. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Kedves Kérdező! A fenyők közepének barnulása természetes folyamat, amely nem jelenti azt, hogy a fák betegek vagy károsodottak lennének. Üdv, Édenkertész
Kedves Erika! Nem kell levágni. Semmi baja sem lesz. Tavasszal majd virágba borul. Üdv, Édenkertész