721. Ki az ország legügyesebb bormarketingese?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
Még, hogy a növények unalmasak, nem mozognak, nem kommunikálnak? Csak mi vagyunk türelmetlenek, a gyorsított felvételek bebizonyítják, mi minden történik a környezetünkben és mi észre sem vesszük...
Magyarország második nemzeti parkja, a homok és a szik birodalma. Félperces videónkban megmutatjuk legszebb kincseit.
Nagy eltérések lehetnek az egyes piacok árai közt, így nem mindegy, hogy hol intézzük az ünnepi bevásárlást. Piaci árles 2008. december közepén.
Beck Zoltánt 2008 tavaszán, Orbán-napon borlovaggá ütötték, kékfrankosát locsolóborrá választották. Hajóson ez különleges megtiszteltetés. Kikérdeztük.
Először is fontos a megfelelő helyszín kiválasztása. Az üvegházat napos helyre építse! Ezek az építmények tavasszal sok fényt igényelnek, hiszen ekkor fejlődnek a palánták illetve ősszel is, a kései zöldségfajták miatt.<p>A növényházakat előregyártott elemek segítségével könnyen létrehozhatjuk. Néhány hasznos tipp. Az üvegházakhoz lehet kapni fémalapokat is, de a betonon stabilabban áll. Alapozás nélkül is lehet építeni, de csak, ha a felállítási hely vízszintes és kellően elegyengetett. Az alumínium vázszerkezet könnyű, de stabil és nem rozsdásodik.<p>Üvegház építésével kapcsolatosan Peter Himmelhuber "Melegágyak, növényházak, komposztérlelők, növénytartók" c. könyvében sok hasznos információt talál.<p>Az építőelemek pedig mindegyik nagy barkácsáruházban beszerezhetőek.
Csak azt tudom javasolni Önnek, hogy próbálja a kihajtott részt életben tartani! Ehhez talán segítségül szolgálhat, ha tudja, hogy az enciánfa napos-félárnyékos helyet kedvel. Nyáron szabadban is tartható. A növekedés idején bőségesen kell öntözni. Hetente tápoldatozza! A teleltetés előtt pedig a cserép szélétől számítva mintegy 50 cm-re vissza kell vágni a hajtásait.
A szobafikuszt gyakran megtámadják a levéltetvek, pajzstetvek, esetleg más kártevők vagy kórokozók. A levéltetvek a friss hajtásokkal és a zsenge levelekkel kezdik. Szívogatásuk nyomán megfodrosodnak a levelek. Védekezni ellenük szobanövényekhez való kártevőirtóval lehet, amely a rovarirtókhoz hasonló, spré formában kerül forgalomba. Környezetbarátabb módszer, hogy a növényt alaposan megfürdetjük, fizikailag eltávolítva a tetveket. Ilyenkor arra kell ügyelnünk, hogy ne fertőződjön vissza.
A kártevő azonosításához, tudnom kellene, hogy milyen tüneteket okoz a növényén.<p>Ha ezek az állatok 1-3 mm-es nagyságúak és a leveleken ezüstös szívogatásnyomok illetve feketésbarnán csillogó ürölék található, akkor tripszekről van szó. Ellenük deltametrin vagy dimetoát hatóanyagú szerrel tud védekezni.
A levelek hullásának az oka valószínű a kevés páratartalom illetve a kevés nedvesség. <p>Ügyelni kell arra, hogy a földje ne száradjon ki soha. A levegő páratartalmát permetezéssel növelhetjük. Az is kedvező hatású, ha a növény cserepét nedves kaviccsal töltött tálba helyezzük.