721. Ki az ország legügyesebb bormarketingese?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
Még, hogy a növények unalmasak, nem mozognak, nem kommunikálnak? Csak mi vagyunk türelmetlenek, a gyorsított felvételek bebizonyítják, mi minden történik a környezetünkben és mi észre sem vesszük...
Magyarország második nemzeti parkja, a homok és a szik birodalma. Félperces videónkban megmutatjuk legszebb kincseit.
Nagy eltérések lehetnek az egyes piacok árai közt, így nem mindegy, hogy hol intézzük az ünnepi bevásárlást. Piaci árles 2008. december közepén.
Beck Zoltánt 2008 tavaszán, Orbán-napon borlovaggá ütötték, kékfrankosát locsolóborrá választották. Hajóson ez különleges megtiszteltetés. Kikérdeztük.
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor