721. Ki az ország legügyesebb bormarketingese?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
Még, hogy a növények unalmasak, nem mozognak, nem kommunikálnak? Csak mi vagyunk türelmetlenek, a gyorsított felvételek bebizonyítják, mi minden történik a környezetünkben és mi észre sem vesszük...
Magyarország második nemzeti parkja, a homok és a szik birodalma. Félperces videónkban megmutatjuk legszebb kincseit.
Nagy eltérések lehetnek az egyes piacok árai közt, így nem mindegy, hogy hol intézzük az ünnepi bevásárlást. Piaci árles 2008. december közepén.
Beck Zoltánt 2008 tavaszán, Orbán-napon borlovaggá ütötték, kékfrankosát locsolóborrá választották. Hajóson ez különleges megtiszteltetés. Kikérdeztük.
A 20-30 centis 2 éves csemetét ajánlott kiültetni ősz elején,vagy tavasszal. tehát már idén késő. (azt már nyilván tudja, hogyan kell hajtatni a termésből.) Az ültetésnél legalább 10 cm-el mélyebb gödör kell, mint a fa gyökere! A földbe kell szúrni egy stabilnak támasztó karót, ami feltétlenül fából legyen! Utána óvatosan behelyezni a gödörbe a facsemetét, betemetni, és megöntözni. Ki kell kötni a fát a karóhoz, hogy egy nagyobb szél el ne törje! Ültetés után már nem kell öntözni, a természet magától is csodálatosan végzi a dolgát. Helyileg pedig a Budakeszi-erdőben van kocsánytalan tölgy.
Azt gondolom, nagyobb kertészeti üzletekben lehet mindenütt kapni. A madársóska elleni kezelést enélkül is el tudja végezni. A lényege, hogy ne legyen virágzó, vagy magot fogó állapotban: tehát fiatal, zsenge korban kell a herbicides kezelést folytatni. Elvileg a kétszikű egyéves gyomok elleni herbicidek hatnak ellen. Mivel foltokban élnek, érdemes csak ezeket a növényeket kezelni: lehet széles ecsettel vagy kisméretű (6-8 cm-es) festő hengerrel a herbicidoldatot a levélzetre felvinni, annak felületén végighúzni. A Gyomstopról jókat hallottam, érdemes kipróbálni. A kezelést reggel vagy késő délután érdemes elvégezni, ne legyen 25 C-nál melegebb, és legalább 24 óráig ne essen az eső, legyen ideje a szereknek felszívódni.
Igaz, a képen látható növény egy páfrányféle, de nem a szobapáfrány, hanem a gímpáfrány (Phyllitis scolopendrium). Télen hűvösebb helyen érzi jól magát, ugyanis a levegő szárazságát - ami a fűtött lakások jellemzője - nem viseli el. Ha ilyen a lakásunk, inkább keressünk számára 10°C fok körüli helyet.
A rozmaring valóban melegigényes növény, de védett helyen, a tövét takarva hazánkban is áttelel, főleg, hogy egyre enyhébbek a teleink. A barnulást valószínű, hogy a gyökérsérülés, esetleg sötétben való tartás, túlöntözés vagy ezek együttesen okozzák. Messe vissza a hajtásokat és világos, hűvös helyen próbálja meg átteleltetni, majd tavasszal újra kiültetni.
Leírása alapján sajnos nem lehet beazonosítani a problémát, a képen pedig nem látszik sárgulás. Hol jelentkezik? A fiatal vagy az idős leveleken? Foltokban vagy az egész levél sárgul? Nem lát-e a levelek fonákán kártevőre utaló nyomot?